1. Ana Sayfa
  2. Magazin

‘Kurtlar Vadisi Pusu’ oyuncusu Şekip Taşpınar yoğun bakımda!

‘Kurtlar Vadisi Pusu’ oyuncusu Şekip Taşpınar yoğun bakımda!
0

‘Kurtlar Vadisi Pusu’, ‘Beyaz Gelincik’, ‘Behzat Ç’, ‘Karadayı’, ‘Cesur Yürek’, ‘Arıza’, ‘Kanunsuz Topraklar’ üzere birçok projede rol alan 54 yaşındaki Şekip Taşpınar’ın ağır bakımda hayat çabası verdiği öğrenildi.

DURUMU KRİTİK

Taşpınar geçtiğimiz günlerde alkol zehirlenmesi nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Durumu kritik olan oyuncu, Muğla’da Sıtkı Koçman Hastanesi’nde ağır bakıma alındı. Oyuncunun menajeri Temmuz Karikutal yaptığı paylaşımda “Ah be Şekip abi… O ağır bakımdan sapasağlam çıkacağına inanıyorum. Haydi biz keyifli et ve Ortamıza dön… Yok o denli erken gitmek… Daha yapacak çok işlerimiz var” sözlerini kullandı.

EŞİ DUA İSTEDİ

Oyuncunun eşi Berna Özdemir Taşpınar da Instagram hesabından ünlü isimle ilgili yapılan her paylaşımı yayınlayarak tüm sevenlerinden dua istedi.

MEHMET ŞEKİP TAŞPINAR KİMDİR?

Mehmet Şekip Taşpınar, 10 Şubat 1969 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. 1988 yılında Tiyatroya Ankara Halk Oyuncuları Tiyatrosu’nda başladı. 1990-1994 yılları ortasında Ankara Devlet Konservatuvarı’nda tahsil gördü.

Şekip Taşpınar, 1995-1998 yılları ortasında, Ankara Devlet Tiyatrosu’nda vazife yaptı. 1999 yılında Adana Devlet Tiyatrosu’na tayin oldu. 2000-2003 yılları ortasında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda oyunculuk, diksiyon, fonetik dersleri vermiştir. 1988 yılından itibaren TRT ve öbür kanallarda seslendirme çalışmaları yaptı.

2008-2009 periyodunda, Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Kibritçi Cevat Akarsu karakterini canlandırdı. 2011 yılında Erdal Beşikçioğlu’nun oynadığı, Behzat Ç. dizisinde Rüstem rolünü oynadı. Ayrıyeten, Şefkat Zirve ve Karadayı üzere dizilerde de rol aldı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap