1. Anasayfa
  2. Magazin

Küçük Deniz Kızı’nın saçları binlerce dolara mal oldu!

Küçük Deniz Kızı’nın saçları binlerce dolara mal oldu!
0

Disney’in ‘Küçük Deniz Kızı’ sinemasında Ariel’e hayat veren, 23 yaşındaki müzikçi ve oyuncu Hailey Bailey’nin beline kadar uzanan siyah saçlarının kızıl tonlarında hazırlanmasının 150 bin dolara mal olduğu ortaya çıktı.

Filmin saç departmanı sorumlusu Camille Friend, Variety’ye konuşarak; saatlerce ‘çileli’ süreçten bahsetti ve yanlışsız görünümü elde etmek için saatlerce uğraştıklarını söyledi.

YÜZ FORMU, CİLT TONU VE KOSTÜM RENKLERİ İNCELENDİ

Peruk takmanın ‘işe yaramayacağını’ söyleyen Friend, ülkü kırmızı tonunu belirlemek için Halle’in ‘yüz biçimi, cilt tonu ve göz renginin’ yanı sıra kostümlerinin renklerini de incelediğini anlattı.

Bailey’nin saçlarına tek tek sarma süreci uygulandığını söyleyen Camille, “Saçını sararsak kesmemize gerek kalmaz, kendi saç yapısını değiştirmeden rengini değiştirebiliriz diye düşündüm. Yapısı ve saçları ona ait” diye konuştu.

“YENİDEN YAPMAK ZORUNDA KALDIK”

Ariel karakteri hem su altında hem de karaya çıktığında saçının tıpkı kalmasını sağlamak için sabit bir saç tasarımı yaptığını söyleyen Friend, “Muhtemelen en az 150 bin dolar harcadık, zira saçın birtakım bölgelerini yine yapmak zorunda kaldık” dedi.

26 MAYIS’TA GÖSTERİME GİRDİ

26 Mayıs’ta gösterime giren ‘Küçük Deniz Kızı’ sineması, insan olmak isteyen küçük deniz kızı Ariel’in kıssasını mevzu ediyor. Ariel, Kral Triton’un en küçük ve en yiğit kızıdır ve en büyük dileği denizin ötesindeki dünyayı öğrenmektir.

Bir gün karayı ziyaret eden Ariel, bu sırada Prens Eric’e aşık olur. Deniz kızlarının beşerlerle temas kurması yasaktır fakat Ariel kalbinin sesini dinlemeye karar verir. Bu gayeyle karada yaşama talihi elde etmek için cadı Ursula ile mutabakat yapar. Lakin çok geçmeden hem kendisini hem de babasının hayatını tehlikeye sokar.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir