1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Kanal D’nin yeni dizisi ‘Dönence’nin ilk tanıtımı yayınlandı

Kanal D’nin yeni dizisi ‘Dönence’nin ilk tanıtımı yayınlandı
0

Dönence, Cannes’dan mükafatla dönen ‘Exceptional’ isimli dizinin uyarlaması. İsrail formatlı üretim farkındalık yaratan senaryosu ile Fransa’da 2022 MIPCOM Cannes Diversify TV Ödülü’ne layık görüldü.

Yakında izleyici karşısına çıkacak olan Dönence’nin genel öyküsü şöyle:
Üniversiteye gitme planları yapan Gece, bir yandan da tüm yaz boyunca sevgilisi Buyruk ile müzik yapma hayalleri kurmaktadır. Lakin tüm hayalleri bir müddetliğine askıya alınmak zorundadır. Zira özel bir çocuk olan kız kardeşi Gülce için İstanbul’un kalabalığı ve gürültüsü giderek daha da başa çıkılması güç bir hal almaya başlamıştır. Sevgilisini ve tüm hayallerini İstanbul’da bırakmak istemeyen Gece, bir anda kendisini ailesiyle birlikte Foça’da bulur. Hayatı bir anda alt üst olan Gece, kardeşinin yazıldığı yelken kulübünde eğitmenlik yapan Özgür ile tanışır. Özgür, anne ve babasını bir yangında kaybettikten sonra Asperger Sendromlu erkek kardeşi Rüzgar’a hayatını adamış güzel bir gençtir. Gece, Özgür’le tanıştıkça hayata daha olgun bir yerden bakmayı, Özgür de Gece’den hayatı ertelememesi gerektiğini öğrenecektir. Fakat bu süreçte Gece’nin sevgilisi Emir’in Foça’ya gelişiyle ikilinin ortasında alışması sıkıntı duvarlar oluşur. Gece, gerçek aşkın peşinden gitmeye cüret edebilecek midir?

Emre Kınay, Didem İnselel, Ogün Kaptanoğlu, Dava Hilal Çiftçi, Tabiat Karakaş, Atakan Hoşgören, Nazlı Çetin, Can Kızıltuğ, Şebnem Doğruer, Mesut Yılmaz, Edanur Gülbudak, Muammer Tali, Alara Bozbey, Ahmet Varlı, Arda Uysal, Berfin Ant üzere başarılı isimlerin de takımında yer aldığı üretimin senaryosunu Nuray Uslu kaleme alıyor.

Herkesin içini ısıtacak sıcacık öyküsü ile Dönence dizisi, yakında Kanal D’de.

Yazar Hakkında

Yorum Yap