1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Kanal D’nin ödüllü dizisi Dönence, anne ve kızlarının hikayesi ile çok konuşulacak

Kanal D’nin ödüllü dizisi Dönence, anne ve kızlarının hikayesi ile çok konuşulacak
0

Sümeyye Aydoğan’ın ‘Gece’ karakterine hayat verdiği Dönence dizisinde; Didem İnselel, Gece ve Gülce’nin annesi ‘Verda’ karakteri ile, Dava Hilal Çiftçi ise ‘Gülce’ karakteri ile izleyici karşısına çıkacak.

Gülce’nin rahatsızlığı sebebiyle İzmir Foça’da yesyeni bir hayata ‘merhaba’ diyecek olan anne ve kızları duygusal sahneleriyle de izleyiciyi derinden etkileyecek.

CANNES ÖDÜLLÜ DİZİ

Dönence, Cannes’dan mükafatla dönen ‘Exceptional’ isimli dizinin uyarlaması. İsrail formatlı imal, farkındalık yaratan senaryosu ile Fransa’da 2022 MIPCOM Cannes Diversify TV Ödülü’ne layık görüldü.

Yapımcılığını Kanal D İç Yapımlar’ın yaptığı Dönence’nin direktör koltuğunda Serdar Gözelekli otururken, senaryosunu ise Nuray Uslu kaleme alıyor. Caner Topçu ve Sümeyye Aydoğan’ın başrollerinde yer aldığı dizinin oyuncu takımında; Emre Kınay, Didem İnselel, Ogün Kaptanoğlu, İdeal Hilal Çiftçi, Tabiat Karakaş, Atakan Hoşgören, Nazlı Çetin, Can Kızıltuğ, Şebnem Doğruer, Mesut Yılmaz, Edanur Gülbudak, Muammer Tali, Alara Bozbey, Ahmet Varlı, Arda Uysal, Berfin Ant üzere başarılı isimler yer alıyor.

Duygu dolu öyküsüyle, merakla beklenen Dönence dizisi, yakında Kanal D’de.

Yazar Hakkında

Yorum Yap