1. Ana Sayfa
  2. Magazin

İzmir’de yanan sitede dairesi vardı! İbrahim Tatlıses isyan etti

İzmir’de yanan sitede dairesi vardı! İbrahim Tatlıses isyan etti
0

Narlıdere ilçesinde 27 Nisan’da saat 22.00 sıralarında 4 blok ve 168 daireden oluşan Folkart Sitesi’nin 3’üncü bloğunda yangın çıkmıştı. Site sakinleri kendi imkanları ile binadan çıkarken, bölgeye çok sayıda polis ve itfaiye grubu sevk edilmişti.

Zaman vakit patlamaların da yaşandığı yangın, havadan ve karadan müdahale ile 8 saat sonra denetim altına alınmıştı. Yangında 6 kişi dumandan etkilenirken, bir kişi ayağından yaralanmıştı.

YANGININ SEBEBİ BELİRLİ OLDU

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından yangınla ilgili yapılan incelemeler sonrası hazırlanan raporda, yangının çıkış nedeni ‘elektrik kontağı’ olarak açıklanmıştı.

SİTEDE İBRAHİM TATLISES’İN DE MESKENİ VAR

Binada ünlü türkücü İbrahim Tatlıses’in dairesinin de bulunduğu öğrenilmişti. Tatlıses, yaptığı açıklamada; “Folkart’ta oturan bütün komşularıma geçmiş olsun. İki gün evvel geliyordum Îzmir’e. Uçaklarda yer yok diye gelemedim. Herkese geçmiş olsun. İnşallah can kaybı olmaz. Gelen mala gelsin” demişti.

İSYAN ETTİ!

Yangından aylar sonra hususla ilgili yeni bir açıklamada bulunan İbrahim Tatlıses, siteyi yapanlara isyan etti.

71 yaşındaki türkücü, 477.7 bin takipçisi bulunan Twitter hesabından şu iletisi yazdı:

Herkese geçmiş olsun, meskeniniz yanmış. Ben diyorum; ‘Evimiz yansa yeterli benim gençliğim yandı, 45 senede aldığım ödüllerim yandı. Konuttaki 5 sene vergi rekortmeni olup aldığım mükafatlar yandı.’ Siteyi yapanlar hatalı olduğu halde hâlâ ‘maliklerden nasıl para alırız’ın peşinde. Ben beş kuruş vermem.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap