1. Anasayfa
  2. Magazin

Hülya Avşar: Birkaç yapımcının dışında proje kabul etmiyorum

Hülya Avşar: Birkaç yapımcının dışında proje kabul etmiyorum
0

Geçtiğimiz günlerde İstinyePark’ta yakın bir arkadaşı ile alışveriş yaparken objektiflere takılan Hülya Avşar, Anneler Günü ile ilgili sorulan sorulara; ”Açıkçası ben sarsıntıdan ötürü kutlamak istemedim. İçim biraz buruktu” cevabını vermişti.

“YAKALAYAMAZSINIZ BENİ”

Yaz tatili için planlarından da bahseden Hülya Avşar, ”Ayvalık’ta olacağım yeniden bu yaz, görüntülenmekten korkmuyorum. Zira yakalayamazsınız beni. Şimdiden herkese âlâ yazlar diliyorum” diyerek her vakit olduğu üzere argümanlı konuşmuştu.

Hülya Avşar evvelki gün Yeniköy’de yürüyüş yaparken görüntülendi. Hayatında her şeyin yolunda gittiğini söyleyen müzikçi, ”Bir gün yürüyüş yapıyorum, bir gün tenis oynuyorum, bir gün de antrenman yapıyorum” dedi.

”BİRKAÇ PROJE İÇİN GÖRÜŞMELER YAPIYORUM”

Sahne çalışmalarına devam ettiğini belirten 59 yaşındaki sanatçı, ”Sahne devam ediyor. Birkaç proje için görüşmeler yapıyorum lakin netleşmediği için bir şey söylemek istemiyorum. Sinema ve dijital işlerle ilgili. Daha net değil” dedi.

”BENİM İÇİN DEĞERLİ OLAN YAPIMCI”

”Ana akıma dizi yapmayı özlediniz mi?” sorusuna, ”Bizim bölüm o denli bir şey oldu ki, özlesem de ‘peki’ demiyorum. Benim için evvelden öykü çok değerliydi ancak artık değerli olan üretimci. Birkaç tane yapımcının dışında proje kabul etmiyorum. Her gelen projenin yapımcısını soruyorum. Zira televizyonda işinin gerisinde durabilecek, güvenebileceğin üretimci çok az. Lakin o formda bir şey yapıyorum” dedi.

”BİR SİNEMAYLA DÜNYA STARI OLDU”

”Türkiye’de dijital platformlara yapılan işleri beğeniyor musunuz?” sorusuna ise 365 Days’ sineması ile dünya çapında şöhrete kavuşan İtalyan oyuncu Michele Morrone üzerinden örnek veren Avşar şu tabirleri kullandı:

Ben açıkçası birçoklarını seyretmedim. Seyrettiklerinden de oyunculukları beğeniyorum. Kıssalar çok hoş. Ne yazık ki Türkiye’den yurt dışına oyuncuları tanıtabilecek bir şey çıkmadı. İtalya’da Michele Morrone diye bir adam var. Oyunculukla alakasız, modellik yapan birisi. Bir sinemayla dünya starı oldu. Bize bu türlü bir şey lazım. Bu türlü bir proje çıkmıyor demek ki. Dijitale iş yapanların birden fazla da kayboldu.

”TACIMI MERVE DİZDAR’A KAPTIRDIM”

Cannes Sinema Şenliği’nde Merve Dizdar’ın ‘En Âlâ Bayan Oyuncu’ mükafatı almasıyla ilgili de konuşan Hülya Avşar, ”O kadar memnunluk verici ki. Çabucak nefes nefese toplumsal medyadan paylaştım o anı. Bunlar beni çok heyecanlandırıyor. Dünya çapında bir sürü insanın olduğu bir yerde, bir Türk bayanı oyunculuk mükafatı aldı. ‘Berlin Berlin’le elimde tuttuğum tacımı kaptırdım natürel, o berbat oldu. Oyunculuk o denli bir şey ki, ne yaşa bakıyor ne başa bakıyor. Hiç ummadığın bir anda bu türlü bir şeyle karşılaşabiliyorsunuz. Oyunculuğun bu sürprizleri çok hoş. Yürekten tebrik ediyorum. Oyunculuğunu çok beğeniyorum. Nuri Bilge Ceylan’ın sinemaları daha evvel de ödül aldı fakat oyunculuk ön plana çıktı. Helal olsun Nuri Bilge Ceylan’a. Ülkesi için elinden geleni yapıyor” biçiminde konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir