1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Haluk Levent şikayetçi olmuştu! Deniz Akkaya ifade verdi

Haluk Levent şikayetçi olmuştu! Deniz Akkaya ifade verdi
0

Damla GÜLER / Milliyet.com.tr
Deniz Akkaya, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmnaraş merkezli zelzele felaketi sonrası düzenlediği yardım kampanyası ile bağış toplayan AHBAP Derneği kurucusu müzikçi Haluk Levent’la ilgili olarak, ‘dolandırıcılık’ savında bulunmuştu. Akkaya’nın açıklamaları sonrası harekete geçen Haluk Levent, savcılığa hata duyurusunda bulunmuştu. Şikayet sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında soruşturma başlatılan Deniz Akkaya, bugün kuşkulu sıfatıyla tabir verdi.

“ÇOK ÖNEMLİ SAVLAR ORTAYA ATILDI”

Deprem sonrası AHBAP Derneği’ne milyarlarca bağış yapıldığını lisana getiren Akkaya, “Yardımların toplanmasından sonra bu derneğin toplanan yardımları ne formda kullandığı, kendisine yapılan bağışlara sahip çıkıp çıkmadığı, bunları maksadına uygun halde kullanıp kullanmadığına ait toplumsal medyada ve çeşitli haber kaynaklarında çok önemli tezler atılmıştır” dedi.

“TOPLUM VİCDANINI YARALAMIŞTIR”

Haluk Levent hakkında ‘dolandırıcılık’ kabahatinden birçok dava açıldığını belirten eski model, “Müşteki depremzedelere yardım için toplanan parayla Kızılay Derneği’nden de çadır satın almış ve toplum vicdanını yaralamıştır” biçiminde konuştu.

Savcının sorusu üzerine bu savlar için daha evvel hata duyurusunda bulunmadığını söyleyen Deniz Akkaya, “Her nasıl oluyorsa bu kişi kendisi hakkında savlarda bulunan kimseden şikayetçi olmayıp, yalnızca beni şikayet etmiştir. Üzerime atılı suçlamaların hiçbirini kabul etmiyorum” sözlerini kullandı.

“BEN VATANDAŞ OLARAK GEREĞİNİ YAPTIM”

İfadesinin akabinde basın mensuplarına açıklama yapan Deniz Akkaya, çok uygun tanınan oyuncuların da mağdur olduğunu söyledi: 125 bin dolarını kaptıran bir oyuncu, mağdur etmek istemiyorum zira şu an tanınan bir iş var. Onun da tahsilatını ben yazdıktan sonra yaptı. Çok fazla mağdur insan var, artık konuşmanın vakti geldi. Ben vatandaş olarak gereğini yaptım, bu adama para teslim etmeyin.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap