1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Hakan Altun’la arabesk gece! ‘Kusura bakmayın bağımlılık yaparım’

Hakan Altun’la arabesk gece! ‘Kusura bakmayın bağımlılık yaparım’
0

Boğaz’ın eşsiz görüntüsü eşliğinde hayranlarıyla bu dönem birinci kere bir ortaya gelen ünlü sanatçı Hakan Altun, Kuruçeşme Açıkhava sahnesinde müzikseverlere unutulmaz bir gece armağan etti.

“BURASI BENİM İÇİN KONSER MABEDİ”

Sahne öncesi basın mensuplarıyla bir ortaya gelen müzikçi, “Her vakit söylerim burası konser mabedi benim için. Bir yanda Boğaz, bir yanda sevdiğin sanatç. … İstanbul için olağanüstü bir hizmet” dedi.

“BİLETLER DEPREMZEDELER İÇİN TOPLANACAK”

Altun, 17 Haziran’da Paraf Kuruçeşme Açıkhava’da gerçekleşecek olan ‘Deprem Bölgesine Yardım Gecesi’ne değindi. Bu manalı tertip hakkında, “Canlı olarak yayınlanacak ve seyircili bir program olacak. Konsere gelen dostlarımızın aldığı biletler depremzedeler için toplanacak. Sevgili Sibel Can ve Hüsnü Şenlendirici ile hoş bir gece olacak” sözlerini kullandı.

“BURADA BULUNAN İNSANLARIN IŞIĞI HER YERİ AYDINLATMAYA DEĞER”

Güçlü sesi, yorumu, kendine has şekli ve klasikleşen sayısız müzikleriyle gönüllerde taht kuran Hakan Altun, Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi’nde arabesk rüzgarları estirdi. Konserine birinci kere gelenlere “Kusura bakmayın bağımlılık yaparım” diyerek seslenen sanatçı, yıllar geçmesine karşın unutulmayan ‘Telefon’ müziği ile konserine başladı. Binlerce kişinin telefonunun ışıklarını açarak yaptığı karşılamaya Altun, “Burada bulunan insanların ışığı her yeri aydınlatmaya yeter” kelamlarıyla karşılık verdi.

Hakan Altun, gece boyunca en sevilen müziklerini müzikseverlerden oluşan dev korosuyla birlikte söyledi. Kesimleriyle romantizmi doruklara çıkartan Altun, orta ara cümbüşün dozunu da arttırdı. Binlerce müziksever, Boğaz’ın ışıkları altında Hakan Altun’a eşlik ederek doyasıya dans etti. Müzik ziyafetini soluksuz dinleyen binlerce kişi, Paraf Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi’nde bir sefer daha Hakan Altun’un unutulmaz müziklerine doydu.

Yazar Hakkında

Yorum Yap