1. Anasayfa
  2. Magazin

Hadise’den, Arto, Serengil ve Bircan Bali’ye tazminat davası!

Hadise’den, Arto, Serengil ve Bircan Bali’ye tazminat davası!
0

‘O Ses Türkiye’ yarışında heyet koltuğunda oturdukları periyotta ortalarından su sızmayan Ebru Gündeş ve Hadise, Gündeş’in eski eşi Reza Zarrab ile Hadise ortasında çıkan yasak aşk argümanları sonrası irtibatı kesmişti. Hadise kelam konusu haberleri kesin bir lisanla yalanlarken, Gündeş sessizliğe bürünmeyi tercih etmişti. Seren Serengil ise yorumcusu olduğu magazin programında Hadise’yi maksat alan açıklamalarda bulunmuş, yasak aşk argümanlarının hakikat olduğunu belirtmişti.

“YASAK AŞKI İTİRAF ETTİ”

Serengil’in savına nazaran kelam konusu dilekçede şu sözler yer alıyordu:

Davalı, taraf bakıcıya müvekkilimin de tanıdığı bir bayanla gönül münasebeti yaşadığını itiraf etmiş. Bakıcı da bu durumu müvekkile iletmiştir. Müvekkil evvelce bu telaffuzlara prestij etmemiş lakin 2021 yılı şubat ayında Amerika’dan Türkiye’ye döndükten sonra birçok kişi tarafından tıpkı telaffuzlar tekrarlanmış. Hatta bu bayanın davalı tarafın yanında uzun vadeli kaldığı da söylenmiştir.

TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Ünlü müzikçi, Seren Serengil, Arto ve Bircan Bali’ye tazminat davası açtı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunulan dava dilekçesinde, ‘’Davalılar Bircan Bali, Arto olarak tanınan Harutyan Dalga ve Seren Serengil, davalı kanalda yayınlanan programda yorumcudurlar. Tarafların gazeteci olmadığı, hayatlarının hiçbir kademesinde magazin muhabirliği dahi yapmadıkları, basın mensubu da olmadıkları öncelikle vurgulanması gereken konulardır. Davalılar her gün müvekkilin kişilik haklarına saldırarak Reza Zarrab ile birlikte olduğunu, Zarrab ile yeni olmayan haberleri, müvekkille ilgili her aktüel habere sokuşturarak adeta mevzuyu sıcak tutmaya çalışmakta, bu mevzu ile müvekkilin toplumdaki prestijini ve marka kıymetini zedelemeye çalışmakta ve bu hususta ellerinde kanıt olduğunu, bu kanıtları kamuoyu ile paylaşacaklarını belirterek şantaj yapmaktadırlar” sözlerine yer verildi.

“MAHKEMECE DURDURULMASINI İSTİYORUZ”

Davalıların iki yıldır müvekkilinin kişilik haklarına hücumda bulunduğunu ve özel hayatın kapalılığını ihlal ettiğini dava dilekçesinde anlatan davacı Hadise’nin avukatı Orhan Erol Müezzinoğlu şu sözleri kullandı:

Türkiye’de bir pop star, ulusal kanalda her gün şantaj ve tehdide maruz kalmaktadır. ‘Skandallar kraliçesi’, ‘metres’, ‘vergi kaçakçısı’ ve daha birçok fecî sıfat ile basın ve tabir özgürlüğüne zıt düşecek yakıştırmalarla anılan müvekkili toplum, elleri cebinde uzaktan izlemektedir. Bu tecavüzün mahkemece durdurulmasını istiyoruz. Davalılar müvekkilin erdem, mesleksel mesleği ve prestijine sistematik bir formda taarruzda bulunmuşlardır. Müvekkilin yapmakta olduğu iş nedeniyle çalıştığı kurumlar, iş mutabakatları, toplum ve ailesi nezdinde sahip olduğu prestij ve saygınlığı ziyan gördüğünden 50 bin TL’lik manevi tazminatın davalılardan tahsilini istiyoruz. 

DURUŞMA GÖRÜLDÜ, ŞAHİT DİNLETME TALEBİ REDDEDİLDİ

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasında davacı Hadise’nin avukatı Orhan Erol Müezzinoğlu ile davalı avukatları hazır bulundu. Mahkeme, davalı tarafın şahit dinletme talebinin reddine ve eksikliklerin giderilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir