1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Geçtiğimiz yıl karnındaki bebeğini kaybetmişti! Jessie J anne olduğunu duyurdu

Geçtiğimiz yıl karnındaki bebeğini kaybetmişti! Jessie J anne olduğunu duyurdu
0

‘Price Tag’ ve ‘Domino’ üzere hit modülleriyle tanınan, müzik mesleğine şimdi 11 yaşında başlayan Jessie J, geçtiğimiz sene gebe kaldığını; fakat Kasım ayında hekim denetimindeyken bebeğinin kalbinin artık atmadığını öğrendiğini açıklamıştı.

“BU TECRÜBEYİ HİÇBİR VAKİT UNUTMAYACAĞIM”

Instagram hesabından elinde gebelik testi tuttuğu fotoğrafını paylaşan ünlü müzikçi, his yüklü bir ileti ile hislerini takipçileriyle paylaşmıştı:

Bu sabah hislerimi denetim edemediğimi hissediyorum. Bunu yazdığıma pişman olabilirim yahut olmayabilirim, aslında bilmiyorum. Tek bildiğim bu gece müzik söylemek istediğim. Açıdan ya da süreçten kaçtığım için değil, bu gece müzik söylemenin bana yardımcı olacağını bildiğim için. Birtakım insanların konserimi iptal etmem gerektiğini düşüneceğini biliyorum. Müzik söylemeye gençken sevinç için, ruhumu doldurmak ve hiç değişmeyen öz sevgi terapisi için başladım ve bunu kendi yolumla işlemeliyim. Kendi kendime bir bebek sahibi olmak sahibi olmak istedim. Zira bu kısa hayatta en çok istediğim şeydi. Gebe kalmak başlı başına bir mucizeydi ve bu tecrübeyi hiçbir vakit unutmayacağım. Hâlâ şoktayım, hüznüm tanım edilemez. Fakat güçlü olduğumu ve düzgün olacağımı biliyorum. Ayrıyeten dünyanın her yerinden milyonlarca bayanın bu acıyı hissettiğini biliyorum. Onlarla bağ kurduğumu hissediyorum. Bu, dünyanın en yalnız hissi.

“BAŞARISIZ OLDUĞUNUZ MANASINA GELMEZ”

Öte yandan Jessie, Şeyda Noir’ın, “Bazen aşk, işe yaraması için kâfi olmaz ve sorun değil. Bu, başarısız olduğunuz manasına gelmez” kelamını de paylaşmıştı.

GÜZEL HABERİ DUYURDU

Tüm bunların akabinde Jessie J, düşük yaptıktan 13 ay sonra tekrar gebe olduğunu açıklamıştı. 34 yaşındaki müzikçi, 12.3 milyon takipçisi bulunan Instagram sayfasında paylaştığı bir görüntüde, hamileliğinin farklı basamaklarını yayınlamıştı.

Jessie, paylaşımının altına ”Sonunda bunu paylaştığım için çok memnun ve tıpkı vakitte dehşet içindeyim… Lütfen bana karşı nazik olun. Dürüst olmak gerekirse, yalnızca dar bir tulum içinde sorgusuz sualsiz çikolata kaplı turşu yiyerek; herkesin içinde yakışıksız bir formda ağlamak istedim” notunu düşmüştü.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Ünlü isim, kendisine ilişkin olan ‘Sunflower’ müziğini eklediği samimi görüntüye, olumlu bir hamilelik testini göstererek başlamıştı. Sonrasında ultrason imgelerini ve büyüyen karnıyla çekilen pozlarını da paylaşımına ekleyen Jessie’ye, kısa müddette 1 milyona yakın beğeni gelmişti.

BEBEĞİNİ KUCAĞINA ALDI

Hamilelik süreci boyunca 13,1 milyon takipçisinin bulunduğu Instagram sayfasından sık sık paylaşımlarda bulunan Jessie J, yaptığı son paylaşımıyla anne olduğunu duyurdu. Doğuma girmeden beş dakika evvel çekilen bir görüntüsünü takipçileriyle paylaşan ünlü müzikçi, bebeğinin erkek olduğunu ve olağan doğum yapmak istese de sezaryen doğum yapmak zorunda kaldığını lisana getirdi.

”BİR DOĞUM YAPTIM VE İSTEDİĞİM HER ŞEY BUYDU”

Doğumu olağan yolla suda yapmak istediğini lakin sezaryen doğumun kendisi için daha inançlı olduğunu belirten 35 yaşındaki müzikçi, yaşadığı süreci şu sözlerle anlattı:

Doğal doğum için 9 ay hazırlık yaptım. Sıkı yemek, epi no, yoga, yüzme, hipnodoğum usulleri. Tens makinem, doğum tarağım vardı. Ülkü olarak ilaçsız bir havuz doğumu istedim. Fakat bu benim disiplinli ve odaklanmış kalma planımdı. Büsbütün farklı bir istikamete gidebileceğini ve büyük olasılıkla gideceğini çok güzel biliyordum.İnsanlar bana ”Peki doğum planın nedir?” diye sorduğunda, ”Oğlumun gelmesi için en inançlı yola teslim olmaya açığım” dedim.40 haftadan birkaç gün sonra bir taramam yapıldı, büsbütün yanlış yoldaydı ve ortalamadan biraz daha tıknaz ve uzun olduğu için sıkışıp kaldı. Onu iki ay çevirmeye çalışmak için her şeyi yaptım. En inançlı doğum için planlı bir sezaryen yaptırmam önerildi. Bu görüntü ameliyattan 5 dakika evvel çekildi. Bir gece evvel etkin doğuma girdim ve tüm hisleri hissettim ancak çoğunlukla oğlumuzla tanışmamız için heyecanlandım.Sanırım bunu paylaşıyorum zira pek çok insan ”İstediğin doğumu kaçırmış üzere hissediyor musun?” dedi. Bir doğum yaptım ve istediğim her şey buydu. Sonunda onu aldım, değerli olan bu.

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap