1. Anasayfa
  2. Magazin

Emekli olup inzivaya çekilmişti! Ünlü oyuncu dört yıl sonra ilk kez görüntülendi

Emekli olup inzivaya çekilmişti! Ünlü oyuncu dört yıl sonra ilk kez görüntülendi
0

İngiliz aktör Daniel Day Lewis, 1990 yılında ‘My Left Foot’ (Sol Ayağım), 2008’de ‘There Will Be Blood’ (Kan Dökülecek) ve 2012 yılında da ‘Lincoln’ isimli sinemalarda gösterdiği performans nedeniyle en güzel erkek oyuncu kısmında üç kere Oscar kazanmıştı.

Son olarak rol aldığı ‘Phantom Thread’ isimli sinemanın akabinde, oyunculuğa veda edeceğini açıklayan aktör, kendi isteğiyle emekli olarak spot ışıklarından uzaklaşmıştı.

“BU YAPMAK ZORUNDA OLDUĞUM BİR ŞEYDİ”

Emekliliğinden evvel de özel hayatını gözlerden uzak yaşamayı tercih eden ünlü isim, aldığı kararı şöyle açıklamıştı:

Bu durumu şimdi çözemedim. Yaptığım şeyin pahasına inanmam gerekiyor. İnsanın yaptığı iş hayati, hatta karşı konulmaz görünebilir. Ve izleyiciler yaptığım işe inanıyorsa, bu benim için gereğince âlâ olmalı. Lakin son vakitlerde o denli olmamaya başladı.

“Hayatım boyunca oyunculuğu bırakmam gerektiğinden bahsettim” diyen ünlü Lewis, “Ama bırakma dürtüsü içimde kök saldı ve bu bir mecburilik haline geldi. Bu yapmak zorunda olduğum bir şeydi” formunda konuşmuştu.

O GÜNDEN SONRA KAYIPLARA KARIŞTI

Daniel Day Lewis, emekliye ayrıldıktan sonra 2018’de New York’ta bir parkta kendi başına oturup Yemek yerken objektiflere takılmış; aktöre, o günden bu yana hiçbir fotoğrafçı rastlamamıştı.

UZAMIŞ SAÇLARI DİKKAT ÇEKTİ

İnzivaya çekilen aktör, geçtiğimiz gün son dört yılın akabinde birinci sefer görüntülendi. 66 yaşındaki Daniel Day Lewis, eşofman ve spor ayakkabı giymiş, rahat kıyafetler içindeydi. Ünlü ismin dış görünüşüyle ilgili olarak en çok dikkat çeken detay, büsbütün beyazlamış saçlarını uzatması oldu.

1996’da dünyaevine girdiği eşi Rebecca Miller ile dışarı çıkan tanınmaz haldeki oyuncu, görüntülendiğini fark etmesine karşın rastgele bir reaksiyon vermeyerek; hiçbir şey olmamış üzere yoluna devam etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir