1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Eli bıçaklı saldırgan ünlü oyuncunun kapısına dayandı!

Eli bıçaklı saldırgan ünlü oyuncunun kapısına dayandı!
0

İngiliz aktör Benedict Cumberbatch ile 2015’te dünyaevine girdiği eşi Sophie Hunter ve üç çocukları (Christopher, Hal ve Finn) lüks bir otelin eski şefi Jack Bissell’ın konutlarına bıçaklı hücum düzenlemesiyle dehşet dolu anlar yaşadı.

35 yaşındaki Bissell, ünlü ismin Londra’nın kuzeyindeki 3.5 milyon sterlinlik konutunun ön bahçesinin demir kapısını tekmeleyerek kırdı, bir balık bıçağıyla kapıdaki intercom aygıtını söktü ve aileye tehditler savurdu.

“UMARIM KONUTUN YANIP KÜL OLUR!”

Bissell’in, Cumberbatch’e; “Buraya taşındığını biliyorum, umarım konutun yanıp kül olur!” diye bağırdığı duyuldu.

46 yaşındaki Cumberbatch, 45 yaşındaki eşi Sophie Hunter ve üç küçük çocukları o sırada konuttaydı ve Bissell’in bahçeye girip küfürler savurduğunu duyabiliyorlardı.

Mayfair’deki beş yıldızlı Beaumont Hotel’in eski şef aşçısı daha sonra ailenin bitkilerinden birini söküp bahçe duvarına fırlattı.

SUÇUNU KABUL ETTİ

Jack Bissell, akabinde olay yerinden kaçtı lakin polisin dahili telefonda DNA’sını bulmasının akabinde tutuklandı. Cürmünü kabul eden Bissel’a, 250 sterlin para cezası ile Cumberbatch ailesine ve yaşadıkları bölgeye yaklaşmasını yasaklayan üç yıllık bir uzaklaştırma kararı verildi.

DailyMail’de yer alan habere nazaran; Jack Bissell’in saldırıyı gerçekleştirmeden evvel yakınlardaki bir marketten sandviç ekmeği aldığı ve market sahibine Cumberbatch’in konutuna gidip, meskeni yakacağını söylediği öğrenildi.

DAHA EVVEL DE TUTUKLANMIŞ

Sorgusu sırasında kendini savunmayan ve cürmünü kabul eden Bissel’ın saldırıyı neden gerçekleştirdiği ise muhakkak değil.

Ancak Jack Bissell’ın daha evvel de İngiltere’nin Suriye’ye askeri müdahalesi protestoları sırasında tutuklandığı ve çalıştığı Beaumont Hotel’de huzursuzluk çıkararak uzaklaştırıldığı ve sicilinde hırsızlık, kamu sistemini bozma, uyuşturucu ve mülke ziyan verme kabahatlerinden aldığı cezalar bulunduğu biliniyor.

“TÜM AİLE DEHŞETE KAPILDI”

Cumberbatch ailesine yakın bir kaynak, hususla ilgili şu tabirleri kullandı:

Doğal olarak tüm aile dehşete kapıldı ve bu adamın içeri girip onlara ziyan vereceğini düşündü. Neyse ki olay o kadar ileri gitmedi. Benedict ve Sophie, yaşananlardan beri tekrar amaç alınabilecekleri tasasıyla uyku uyuyamıyorlar. Bunun rastgele değil de bilhassa gaye gözetilerek yapılmış bir atak olması olayı çok daha korkutucu hale getiriyor.

Yazar Hakkında

Yorum Yap