1. Anasayfa
  2. Magazin

Ece Erken kaybettiği eşi Şafak Mahmutyazıcığlu ile evlilik yıl dönümünü kutladı

Ece Erken kaybettiği eşi Şafak Mahmutyazıcığlu ile evlilik yıl dönümünü kutladı
0

2007–2009 yılları ortasında Tuncer Öztarhan, 2014–2015 yılları ortasında Serkan Uçar’la evli olan Ece Erken, üçüncü evliliğini Haziran 2021’de Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile yapmıştı. Serkan Uçlar’la evliliğinden Eymen isminde bir oğlu bulunan Ece Erken’in şimdi 7 aydır evli olduğu avukat eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, vefat etmişti.

SİLAHLI HÜCUMDA HAYATINI KAYBETTİ

İstanbul Bakırköy’de 27 Ocak akşamı meydana gelen olayda, Beşiktaş Kulübü eski yöneticisi ve Ece Erken’in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu sahibi olduğu restoranda silahlı hücuma uğramıştı. Mahmutyazıcıoğlu, olay yerinde hayatını kaybetmişti. Tarifsiz bir acı yaşayan Erken, eşinin ailesiyle karşı karşıya gelmişti.

REDDİMİRAS YAPTI

Mirası kabul etmeyeceğini duyuran ünlü sunucu, “Eşimi çok sevdim ve onu hasretle anıyorum fakat merhum eşimi yıllardır gelir kapısı olarak gören ve merhum olduktan sonra hala görmeye devam eden bu makûs beşerlerle ismimin daha fazla yan yana gelmesini istemiyorum. Biz gönülden bağlıydık, o denli kalacağız. Reddi miras yapıyorum herkese sevgi ve saygılarımla” sözlerini kullanmıştı.

“500 BİN VEREYİM DE SUSUN”

Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu tarafından tehdit edildiğini belirten Erken, toplumsal medyada şu açıklamayı yapmıştı:

Neye üzülüyorum biliyor musunuz? Miras ne makus, ne acı bir şeymiş! Bu beşerler her gün bizdeydi, biz de onlarda, çocuklar bir ortada. Siz de şahitsiniz tek kuruş almadım! Şafak’ın bir minibüsü kalmış o da bende değil. Kapı önümün imajını aldırıyor ağabeyi ve karısı ‘Ece’de mi?’ diye! Ya 500 bin vereyim de susun da Şafak’a bir dua edin! 40’ını bile yapmadınız Rabbim kim ne hak ettiyse yaşatsın.

EŞİNİN SOYADINI SİLDİ!

Reddi miras kararından kısa bir müddet sonra Erken, toplumsal medya hesabındaki ‘Mahmutyazıcıoğlu’ soyadını da kaldırmıştı. Bir takipçisinin “Eşinizin soyadını neden sildiniz?” sorusunu ünlü isim, “Yaşananlardan sonra kimi akrabalarıyla birebir soyadını taşımamak için. Her gün daha da iğrenç şeyler duyuyorum” halinde yanıtlamıştı.

“ŞAFAK DA GÖRÜYOR BİLİYORUM”

Sunucu, bir takipçisinin “Keşke kocanın alın terini ailesine vermeseydin ve bağışlasaydın” yorumuna ise “Dünya malı dünyada kalacak. Para hiç önceliğim olmadı. Eşim üzere haksızlığa gelemedim. Onlara da yar olmaz, merak etmeyin. Rabbim görüyor. Şafak da görüyor biliyorum” karşılığını vermişti.

”SENİ ÇOK SEVİYORUM SEVGİLİM”

Eşinin vefatıyla yıkılan Ece Erken, Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu ikinci evlilik yıl dönümlerinde andı. 4 Haziran 2021’de Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile Bodrum’da hayatını birleştiren Ece Erken, nikahtan bir karesini, ”Bugün bizim evlilik yıl dönümümüz. Seni çok seviyorum sevgilim. Bize bunları yaşatanların ve vesile olanların en ağır formda cezalandırılacağı günü bekliyorum” notuyla yayınladı.

Ünlü sunucu bir öbür paylaşımında ise eşiyle olan fotoğrafına, ”Biliyorum ki her şeyi görüyorsun. Herkesin hak ettiğini yaşaması dileğiyle” yazdı.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir