1. Anasayfa
  2. Magazin

Dizisi çıplaklık içerdiği için eleştirilmişti! ‘Cinselliğin ön plana çıkarıldığı bir dünyada yaşıyoruz’

Dizisi çıplaklık içerdiği için eleştirilmişti! ‘Cinselliğin ön plana çıkarıldığı bir dünyada yaşıyoruz’
0

Bu yıl 76’ncısı düzelenen Cannes Sinema Şenliği’nde, Emmy ödüllü ‘Euphoria’ dizisinin direktörü Sam Levinson’ın imzasını taşıyan ‘The Idol’ dizisinin prömiyeri yapıldı.

Gerçek ismi Abel Makkonen Tesfaye olan, fakat sahne ismi ile bilinen The Weeknd ve Johnny Depp ile Vanessa Paradis’in kızı Lily-Rose Depp’in başrolde olduğu dizi Cannes’da beş dakika ayakta alkışlanmasına karşın, içerdiği sahneler nedeniyle tartışma konusu oldu.

CİNSELLİĞİN ÖN PLANDA OLMASI TARTIŞMA KONUSU OLDU

Yapımın tartışma konusu olmasının nedeni ise cinselliğin altı çizilerek ön plana çıkarılması ve çıplaklığın kıssanın anlatımında baskın hale getirilmesi.

‘The Idol’un yıldızı Lily Rose Depp ile üretimin yaratıcısı Sam Levinson, Cannes’da katıldıkları basın toplantılarında ve yaptıkları röportajlarda bu mevzudaki tenkitlere cevap verdi.

“DUYGUSAL ÇIPLAKLIĞI YANSITTIĞINI DÜŞÜNÜYORUM

Filmde, genç bir müzikçi olan Jocelyn karakterine hayat veren 23 yaşındaki Depp, “Karakterin vakit zaman fizikî olan çıplaklığının, onda duygusal olarak gördüğümüz çıplaklığı da yansıttığını düşünüyorum” biçiminde konuştu.

Daha evvel de ‘Euphoria’daki çıplaklık nedeniyle pek çok tenkitle karşılaşan Levinson ise şöyle konuştu:

Cinselliğin son derece ön plana çıkarıldığı bir dünyada yaşıyoruz. Bunu pop müzikte bile görüyoruz.

“POP YILDIZLARININ YAPTIĞI ŞEYLE AYNI”

“Lily ile çalışırken; onun bir insan olarak kim olduğu, Jocelyn’in bir insan olarak kim olduğu ve ne hissettiği, neyi amaçladığı hakkında pek çok tartışma yaptık” diyen üretimci, “Bence Jocelyn karakterinin yaptıkları, bugünlerde neredeyse her pop yıldızının yaptığı şeyle aynı” sözlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir