1. Anasayfa
  2. Magazin

‘Courtney Love tarafından tacize uğradım, 24 yaşında ve çok saftım’

‘Courtney Love tarafından tacize uğradım, 24 yaşında ve çok saftım’
0

ABD’li müzikçi ve oyuncu Courtney Love, 1992 yılında Nirvana kümesinin solisti Kurt Cobain ile dünyaevine girmişti. Birebir yıl Frances Bean ismini verdikleri kızlarını kucağına alan ünlü çiftten Cobain; 1994 yılında, şimdi 27 yaşındayken intihar etmişti.

Seattle’ın Lake Washington semtindeki meskeninde bir av tüfeği ile hayatına son veren Cobain’in cansız vücudu, yaklaşık 34 saat sonra bir elektrikçi tarafından bulunmuştu. İsimli tabip ile Seattle Polis Departmanı, müzikçinin vefatının intihar olduğunu doğrulamıştı.

Ancak ünlü ismin intiharının akabinde tüm gözler eşi Courtney Love’a çevrilmiş, Kurt’ü onun öldürdüğüne dair komplo teorileri üretilmişti.

YILLAR EVVEL YAŞADIĞI TACİZİ ANLATTI

Eşinin vefatından beri gündemden düşmeyen müzikçi, son olarak bir gazetecinin anlattığı olayla isminden kelam ettirdi.

Çoğunlukla ABC kanalının programları ve dijital platformlar için çalışan gazeteci Frank Elaridi, ‘Quite Frankly’ isimli podcast programında altı yıl kadar evvel Coachella’da Courtney Love tarafından tacize uğradığını açıkladı.

“ÇOK SAFTIM”

“Sanırım o vakitler 24 yaşında falandım ve çok saftım” diyen gazeteci, şöyle konuştu:

Courtney Love ile röportaj yapmam için beni Coachella’ya gönderdiler. Partisindeydim, yan odada onunla röportaj yapıyordum ve sonra ‘Gel bizimle takıl!’ dedi.

Elaridi, gitmeye mecbur olduğunu ve ikisinin birlikte birkaç fotoğraf çektirdiğini de söyledi.

“O ANIN FOTOĞRAFI VAR”

Frank, “Fotoğraf çekimi biter bitmez, birden sert bir halde kasıklarımı tutmaya başladı. Hazırlıksız yakalandım. O anın ispatı da var, zira odanın karşısındaki biri fotoğraf çekmiş ve bunu bana gönderdi” tabirlerini kullandı.

Söz konusu fotoğrafta, Love’ın de sağ eliyle Elaridi’nin kasıklarını tuttuğu ve Elaridi’nin şakınlık içerisinde baktığı görülüyor.

“BENİM BAŞIMDA BİR ROCK YILDIZI”

Yıllar sonra anlattığı bu bahisle ilgili Coutney Love’ı ‘linç ettirmeye’ çalışmadığını belirten gazeteci, “O benim başımda bir rock yıldızı. Davranışını haklı çıkarmak ya da yaptığı şeyin olağan olduğunu söylemek istemiyorum olağan ki, lakin onu ‘linç ettirmek’ asla aklımdan geçmiyor” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir