1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Cengiz Kurtoğlu’nun darp ettiği Mustafa Can: Amacı beni öldürmekti!

Cengiz Kurtoğlu’nun darp ettiği Mustafa Can: Amacı beni öldürmekti!
0

DAMLA GÜLER / Milliyet.com.tr
Geçtiğimiz yıl Sarıyer’de bir doğum günü partisine katılan Cengiz Kurtoğlu, tıpkı masada oturduğu iş insanı Mustafa Can ile tartışmaya başladı. Tartışmanın arbedeye dönüşmesinin akabinde yüzünden yaralanan Mustafa Can, karakola giderek şikayetçi oldu. Şikayetin akabinde Cengiz Kurtoğlu hakkında ‘basit yaralama’ ve ‘hakaret’ kabahatlerinden üç yıla kadar mahpus istemiyle dava açıldı.

“BİR ANDA AYAĞA KALKIP SALDIRMAYA ÇALIŞTI”

İstanbul 55. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugün yapılan duruşmasına müşteki Mustafa Can ve taraf avukatları katıldı. Cengiz Kurtoğlu ise İzmir’de konseri olduğu gerekçesiyle duruşmaya katılmadı.

Duruşmada birinci olarak Esra Sönmezler şahit olarak dinlendi. Olay günü Cengiz Kurtoğlu ve Mustafa Can’ın olduğu masada oturduğunu söyleyen Sönmezler, “Bir anda Cengiz Kurtoğlu bağırmaya başladı. Ben diğerleriyle sohbet ettiğim için öncesinde ne konuştuklarını anlamadım. Bağırma sonrası Cengiz Kurtoğlu bir anda ayağa kalkıp, saldırmaya çalıştı. Ben ve bir arkadaşım da Mustafa Can’ı hava alsın diye havuz başına çıkardık” dedi.

“CENGİZ BEYEFENDİ GÜN YÜZÜ GÖRMEMİŞ KÜFÜRLER ETTİ”

Havuz başında oldukları sırada Cengiz Kurtoğlu’nun tekrar geldiğini anlatan Esra Sönmezler, “Cengiz Beyefendi tekrar küfür etmeye başladı. Gün yüzü görmemiş küfürler etti. Bir anda yanımıza gelince Cengiz Kurtoğlu’nun önüne geçerek kollarını tutup, ‘Yapma ağabey’ dedim. Bu sırada beni bir gerimden tutup çekti. O anda da Cengiz Kurtoğlu, Mustafa Can’a yumruk attı. Cengiz Bey’in elinde bıçak var mıydı görmedim lakin yumruktan sonra Mustafa Bey’in yüzünde kanama oldu” biçiminde konuştu.

“OLAYIN NEDEN OLDUĞUNU HALA ANLAMIŞ DEĞİLİM”

Tanık tabirinin akabinde müşteki Mustafa Can söz verdi. Hakimin olayın neden çıktığını sorması üzerine müşteki, “Ben 71 yaşındayım. Bu olayın neden çıktığını hâlâ bilmiyorum. Hakaret yok, tartışma yok. Çok samimi bir sohbet vardı” karşılığını verdi.

“ORHAN GENCEBAY’I AŞAĞILAMAK DEĞİL BİLAKİS ÖVMEK İSTEDİM”

Cengiz Kurtoğlu’nun masada Bulgaristan vatandaşlığı aldığını anlattığını söyleyen Mustafa Can, “Ben de göçmen olmadığını nasıl aldığını sordum. O da sık sık Bulgaristan’a gittiğini ve aldığını söyledi. Bulgar sanatkarlarını tanıyıp tanımadığını sordum. Oradaki sanatkarların birçoklarının roman vatandaşı olduğunu seslerinin doğuştan çok âlâ olduğunu söyledim. Bu sırada da Orhan Gencebay’ın da roman olup olmadığını sordum. Bunu sormamdaki gaye Orhan Gencebay’ı aşağılamak değil, tersine övmekti. Zira onlarda çok başka bir gırtlak var diye anlatıyordum” dedi.

“KENDİMİ ÇEKMESEYDİM BOĞAZIMA SAPLANACAKTI”

Bu soru üzerine Cengiz Kurtoğlu’nun sonlandığını anlatan Mustafa Can, şu tabirleri kullandı:

Bir anda dişlerini sıkmaya başladı. Elini yumruk yaparak, ‘Kalk git lan bu masadan o… ç..’ dedi. Ben ‘Ne oluyor ben ne dedim ki?’ derken ayağa kalktı. O sırada masadakiler beni kollarımdan tutup dışarı sürüklediler. Sakinleştirmeye çalıştılar. Ben de tam sakinleşmiş konuta gitmeye hazırlanıyordum ki Cengiz Kurtoğlu yanında 4-5 kişi ile olduğum yere geldi. Esra Hanım ortaya girip mahzur olmaya çalıştı. Bu sırada Cengiz Kurtoğlu’nun adamlarından biri Esra Hanım’ı çekti. Oburu de benim kollarımı gerimden tuttu. Cengiz Kurtoğlu’nun elinde servis bıçağı vardı. Bana gerçek salladı. Ben kendimi geri çektim. Burnuma ve iki yanağıma geldi. Şayet kendimi çekmeseydim boğazıma saplanırdı

“NORMAL BİR HENGAME DEĞİLDİ! EMELİ BENİ ÖLDÜRMEKTİ”

Yüzünde bıçak izlerinin kaldığını söyleyen Mustafa Can, “Normal bir hengame değildi. Aslında maksadı da beni öldürmekti” açıklamasını yaptı.

Alınan tabirin akabinde müşteki Mustafa Can’ın İsimli Tıp Kurumu’na sevkine karar veren mahkeme, yüzündeki izlerin kalıcı olup olmadığını sorulmasına karar verdi. Mahkeme, Cengiz Kurtoğlu’na son sefer mühlet vererek bir sonraki duruşmada hazır edilmesine karar verdi.

İlginizi Çekebilir
romantik-tatil-3PsQWq9L.jpg

Yazar Hakkında

Yorum Yap