1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Burcu Güneş: Eurovision’u kazanmak bir başarı değil

Burcu Güneş: Eurovision’u kazanmak bir başarı değil
0

Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Mauro Icardi’nin attığı gollerden sonra ‘Aşkın Olayım’ müziğinin çalınmasıyla gündemden düşmeyen ünlü müzikçi Simge Sağın, davet üzerine Spor Toto Muhteşem Lig’de 2022-2023 dönemi şampiyonu olan Galatasaray’ın kutlamasına katılmıştı. Icardi, sahneye Simge Sağın’la birlikte çıkmış; Arjantinli futbolcunun ünlü müzikçiyle yaptığı düet çok konuşulmuştu.

“GEZMEK İSTEDİM”

Geçtiğimiz günlerde Nişantaşı’nda görüntülenen Sağın’ın meslektaşı Burcu Güneş, ayaküstü gazetecilerle konuşmuştu. Alışveriş yapmak için geldiğini söyleyen müzikçi; “Hem gezmek istedim, hem de biraz alışveriş yapacağım” demişti.

Yeni modül hazırlığında olduğunun muştusunu de veren Güneş, Sağın’ın Beşiktaş’lı olmasın karşın Galatasaray’ın şampiyonluk kutlamasında Icardi ile sahneye çıkarak ‘Aşkın Olayım’ müziğini seslendirmesini de değerlendirmişti.

“BEN DE BİREBİRİNİ YAPARDIM”

“Ben grup konusunda biraz ortadayım. Mesela Fenerbahçeliyim diyebilirim lakin ben de geçmişte Galatasaray’ın davetlerinde sahne aldım” diyen ünlü isim, şu tabirleri kullanmıştı:

Galiba ben de birebirini yapardım. Bir de Icardi kelam mevzusuysa gidilir!

UÇAN BALONLARIN ALTINDA POZ VERDİ

47 yaşındaki Burcu Güneş, akabinde cadde üstündeki uçan balonları görünce dayanamayıp; “Uçan balonlar benim en sevdiklerimden” dedi ve muhabirlere poz vermişti.

SELAMİ ŞAHİN RÖPORTAJ YAPMAYI REDDETTİ

Selami Şahin ve Burcu Güneş, evvelki akşam Yeni Gazino Maslak’ta hayranlarına unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı. Selami Şahin, basın mensuplarının röportaj talebini reddetti.

”YAZI GETİRDİM”

Burcu Güneş ise sahneye çıkmadan evvel basın mensupları ile bir ortaya geldi. Güneş ”Bakın yazı getirdim. Güneş üzere açıyorum yaza” dedi.

”ÇITAYI DAİMA YÜKSEK TUTARIM”

Muhabirlerin ”Dizilerde ve sinemada milletlerarası muvaffakiyetler yakalıyoruz. Lakin müzikte bu başarıyı pek fazla yenileyemiyoruz. En son Eurovision başarımız var. Bu neden kaynaklanıyor sizce?” sorusu karşısında Güneş şu tabirleri kullandı:

Eurovision’u kazanmak bir muvaffakiyet değil. Orada farklı stratejiler var. Birisi Eurovision’da kazanamadı diye üzülmemeli. Aslında hiçbir müsabakada kimse kazanamadı diye üzülmemeli. Amerika’da bir Grammy almak, Türkiye’ye yakışır diye düşünüyorum. Çocukluktan beri hedefim sağlam bir İngilizce albüm yapmak. Ben çıtayı daima yüksek fiyatım. Tahminen de Grammy almam lazımdır. İnşallah alır bir Türk. Müzikte başarısız olmamızın nedeni de üstüne yeni şeyler ekleyip geliştirememek. Shakira’nın birinci albümüne bakın mesela. Bizim altyapımızı ve soundları alıp yapmış, geliştirmiş. Bizi destekleyen bir altyapı ve daldaki büyük işverenler, sanatkarların geleceği için bir şeyler katan beşerler olmalı. Edis mesela bu örneğe uygun. Kendini geliştirmiş, bir stili var, danslar ediyor.

Yazar Hakkında

Yorum Yap