1. Anasayfa
  2. Magazin

Bruce Willis’in kızı anlattı: Hastalığının belirtilerini görmezden geldik!

Bruce Willis’in kızı anlattı: Hastalığının belirtilerini görmezden geldik!
0

Hollywood yıldızı Bruce Willis’e, beyefendisinin birtakım bölgelerinde meydana gelen fonksiyon bozukluğu sonucu ortaya çıkan konuşma, konuşulanı manaya ve okuma-yazma üzere maharetleri etkileyen ‘afazi’ (söz yitimi) hastalığı teşhisi 2022’nin mart ayında konulmuştu.

AİLESİ DUYURDU

Hastalığı ortaya çıktıktan sonra oyunculuğu bırakarak gözlerden uzak bir hayat yaşayan aktörün sıhhat durumuyla ilgili yeni gelişme ise geçtiğimiz aylarda yaşanmıştı. Willis’in ailesi, ünlü ismin davranış ve kişilik değişikliği, düşünme, lisan ve harekette bozulma semptomları gösteren frontotemporal demans hastalığına yakalandığını duyurmuştu.

“BABAMIN HASTALIĞI ‘TEPKSİZLİKLE’ BAŞLADI”

Bruce Willis ile Demi Moore’un 1994 yılında dünyaya gelen kızı Tallulah Willis, babasıyla ilgili Vogue için bir yazı kaleme aldı. Bruce’un demans teşhisi almadan evvel hastalıkla ilgili belirtiler gösterdiğini, lakin tüm ailenin bu belirtilerin en olduğunu anlamakta zorlandığını ve bu sebeple görmezden geldiğini söyleyen Talluah; şu sözleri kullandı:

Aslında uzun vakittir babamla ilgili bir şeylerin karşıt gittiğini biliyordum. Babamın durumu, bir çeşit ‘tepkisizlikle’ başladı. Ailem ve ben, bu tepkisizliği rol aldığı sinemalardan ötürü yaşadığı duyma kaybına bağladık.

Tallulah, aile üyelerinin 68 yaşındaki Willis’e sık sık ‘yüksek sesle konuşmasını’ söylediklerini, zira aktörün ‘Zor Ölüm’ sinema serisinde rol aldıktan sonra işitme duyusunun etkilendiğini de anlattı.

“BABAMIN BANA TUTUM ALDIĞINI DÜŞÜNDÜM”

Ünlü isim, vakit geçtikte babasının bu tepkisizliğinin arttığını ve bu yüzden babasının kendisine ‘tavır aldığını’ düşündüğünü itiraf etti:

Babamın üvey annem Emma Heming Willis’ten iki bebeği olmuştu ve bana olan ilgisini kaybettiğini düşündüm. Bunun gerçekte olup biten şeylerle uzaktan yakından alakası yoktu. Lakin ergen beynim yüzünden ‘Annem için gereğince hoş değilim, babam için de gereğince enteresan değilim’ diye düşündüm.

“SESSİZCE GAYRET EDİYORDU”

Tallulah, babasının sıhhat durumunun berbata gittiğine dair kimi işaretlerden kaçındığını ve bahisle ilgili ‘gurur duymadığı’ bir formda inkar içinde olduğunu söyledi. Son dört yıldır anoreksiya nervozadan muzdarip olduğunu açıklayan Willis, “Gerçek şu ki, bununla başa çıkamayacak kadar hastaydım” dedi ve ekledi:

Ben beden dismorfisine kapılmış, bunu Instagram’da sergilerken; babam sessizce bir hastalıkla çaba ediyordu. Her türlü bilişsel test yapılıyordu ancak şimdi bir teşhisimiz yoktu.

“TONLARCA FOTOĞRAF ÇEKİYORUM”

Babasıyla geçirdiği her an için minnettar olduğunu aktaran ünlü isim, “Babamın konutuna her gittiğimde tonlarca fotoğraf çekiyorum; gördüğüm her şeyin, eşyaların durumunun. Bir arkeolog üzereyim, evvelden pek dikkat etmediğim şeylerde hazine arıyorum. Ondan gelen tüm sesli bildirileri bir sabit diske kaydettim. Her şeyi belgelemeye, onun olmadığı günler için bana onu ve bizi hatırlatacak bir kayıt oluşturmaya çalışıyorum” dedi.

Tallulah Willis, babasının onun kim olduğunu hatırladığını ve odaya girdiğinde Bruce’un ‘neşelendiğini’ de kelamlarına ekledi.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir