1. Anasayfa
  2. Magazin

‘Birbirlerine yastık fırlatıyorlar! Prenses, kocasını çocuğu gibi idare ediyor’

‘Birbirlerine yastık fırlatıyorlar! Prenses, kocasını çocuğu gibi idare ediyor’
0

İngiltere tahtının varisi Galler Prensi William’ın eşi Galler Prensesi Kate Middleton’ın, 8 Eylül 2022’de 96 yaşındayken hayatını kaybeden Kraliçe II. Elizabeth’in son anlarında yanında olamamasının gerçek sebebi; geçtiğimiz ay ortaya çıkmıştı.

Bir Kraliyet müellifinin savına nazaran; ailenin öbür üst seviye mensupları Kraliçe Elizabeth’e veda etmek için yanına koşarken, o vakit şimdi Galler Prensesi unvanını almamış olan Cambridge Düşesi Kate Middleton, Meghan Markle’ın gelmesini engellemek için Kraliçe’nin mevt döşeğinde olduğu Balmoral’dan uzak durmak zorunda kalmıştı.

HARRY’NİN MAZERETİ OLMAMASI İÇİN ARTTA KALMIŞ

41 yaşındaki Kate’in, çocuklarına bakmak için Windsor’da kaldığı açıklanmıştı; lakin ‘Our King’ kitabının müellifi Robert Jobson, bu kararın Sussex Dükü Prens Harry’nin eşini Balmoral’a getirmek için bir mazereti olmamasını sağlamak için alındığını, zira Middleton orada olsaydı Markle’ın da gelmek için ısrar edebileceğini söylemişti.

CHARLES’IN KARARI

Daily Telegraph’a konuşan müellif; “Kral Charles, bu vedada yalnızca çocuklarının ve torunlarının Kraliçe ile birlikte olmasının uygun olduğunu söyledi” demiş ve Edinburgh Düşesi Sophie Wessex’in Balmoral’a gelmiş olmasında karşın, Charles’ın ‘eşlerin Kraliçe’nin vefat döşeğine gelmesinin uygun olmadığını’ vurgulamak istediğini de kelamlarına eklemişti.

“KRAL, MEGHAN’IN BEĞENİLEN KARŞILANMADIĞINI SÖYLEMEK İSTEDİ”

Jobson, “Kral aslında Meghan’ın beğenilen karşılanmadığını söylemek istedi” demiş ve şöyle devam etmişti:

Ama Charles, bunu Harry’e şahsen söyleyemezdi; bu yüzden Kate’ten geride kalmasını istedi. Kate bu yüzden kasıtlı olarak uzak durdu, fakat umutsuzca son anlarında Kraliçe’nin yanında olmak istemişti. Bu Kate’i yiyip bitirdi ve Meghan’a karşı kızgınlık duymasına sebep oldu.

Bu ortada Prens William ise hekimlerin Kraliçe’nin sıhhati için ‘endişeli’ olduklarını açıklamaları üzerine, büyükannesinin yanında olmak için babasına ve ailenin öteki yakın üyelerine katılmıştı.

“PRENS’E DÖRDÜNCÜ ÇOCUĞUYMUŞ ÜZERE DAVRANIYOR”

Tüm bunların akabinde Kensington Sarayı’ndaki bir çalışan, muharrir Tom Quinn’e; Galler Prensesi Kate Middleton’ın eşi Prens William’a, çocukları George (9), Charlotte (8) ve Louis’ye (5) davrandığı üzere davrandığını tez etti.

Express.co.uk’nin haberine nazaran; Quinn’e konuşan kaynak, şu tabirleri kullandı:

Kate, William’a dördüncü çocuğuymuş üzere davranıp, onu yönetim ediyor. Zira Prens öfke nöbetleri geçirmeye meyilli biri.

“BİRBİRLERİNE YASTIK FIRLATIYORLAR”

Yazar, çiftin tartışmalar yaşadığını söyleyerek, evliliklerinin eksiksiz olmadığını da kelamlarına ekledi ve; “Korkunç tartışmalar yaşıyorlar. Lakin birtakım çiftler arbede edip birbirlerine vazolar fırlatırken, William ve Kate birbirlerine yastık fırlatıyor. Tartışmalarını her vakit denetim altında tutuyorlar” diye konuştu.

‘Gilded Youth: An Intimate History of Growing Up in the Royal Family’ kitabının müellifi Quinn, Galler Prensi ve Prensesi’nin Kraliçe II. Elizabeth’in şu meşhur kelamını örnek aldıklarını da açıkladı:

Asla şikayet etme, asla açıklama yapma.

“KATE ŞİKAYET ETMEME KONUSUNDA ÇOK BAŞARILI”

“William, büyükannesinin tutum ve davranışlarını benimsediği ve Kate de şikayet etmeme konusunda çok başarılı olduğu için, her ikisi de Kraliçe Elizabeth’i böylesine inanılmaz bir hükümdar yapan şeye sadık kaldılar” diyen Tom Quinn, “Çok nadiren şikayet ediyorlar ve şikayet ettiklerinde de bu her vakit ölçülü bir formda oluyor” tabirlerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir