1. Anasayfa
  2. Magazin

Billie Eilish ‘kadınsı’ tarzına gelen eleştirilere ateş püskürdü!

Billie Eilish ‘kadınsı’ tarzına gelen eleştirilere ateş püskürdü!
0

Müzik mesleğinde rekorlar kıran, yedi Grammy Mükafatı sahibi ABD’li müzikçi Billie Eilish (21), erkeksi biçiminden uzaklaşıp daha ‘kadınsı’ giyinmeye başladığı için aldığı tenkitlere toplumsal medya hesabından isyan etti.

Instagram’da 109 milyon takipçisi bulunan Eilish, öyküler kısmından peş peşe paylaşımlar yaparak; kendisini eleştirenlere ateş püskürdü.

“GERÇEKTEN APTALSINIZ!”

“Kariyerimin birinci beş yılını, siz aptallar tarafından ‘erkek üzere göründüğüm ve giyindiğim’ için eleştirilmekle ve ‘bir bayan üzere davransaydım daha seksi olacağımı’ duymakla geçirdim” diye yazan ünlü isim, şöyle devam etti:

Ve artık kendimi kadınsı yahut üzerime tam oturan bir şeyler giyecek kadar rahat hissettiğim için değiştiğimi söylüyorsunuz. ‘Ona ne oldu, bu eski Billie değil, o da başka herkes gibi’ diyorsunuz. Nitekim aptalsınız!

Şarkıcı, birinci paylaşımını; “İki türlü de giyinebilirim. Bırakın da bayanlar istedikleri üzere var olsun” sözleriyle sonlandırdı.

“FEMİNEN OLMAK ZAYIFLIK GÖSTERGESİ DEĞİL”

Billie, akabinde yayınladığı iletide; “İşte size eğlenceli bir gerçek: Bayanların çok taraflı olduğunu biliyor muydunuz? Şoke edici değil mi? İster inanın ister inanmayın, bayanlar birden fazla şeyle ilgilenebilir” diye yazdı ve ekledi:

Ayrıca, feminen olmak bir zayıflık göstergesi değil. Çılgınca, değil mi? Farklı vakitlerde, kendinizi farklı biçimde tabir etmek istemeniz ne kadar da duyulmamış bir şey!

Ünlü olmaya başladığı periyotlarda kendine mahsus bol kıyafetler ve rengarenk saçlar kullanan Billie Eilish, yeni şekline yapılan tenkitler nedeniyle yaptığı bu açıklamanın akabinde hayranlarından çok sayıda takviye iletisi aldı.

İŞTE O MESAJLAR

– Dürüst olmak gerekirse evvelki biçimini seviyordum, bu kadar ünlü olan ve ‘erkek fatma’ stiline sahip bir kızı görmek çok hoştu. Lakin bu tenkitler çok fazla.
– Muhtemelen en başta ‘oğlan çocuğu gibi’ giyinmesinin nedeni, reşit olmadığı için bedenini saklamaya çalışmasıydı.
– Billie’nin birinci kere sweatshirt giymeden görüntülendiği vakti hatırlıyorum. Yorumlar çok iğrenç ve dehşet vericiydi. Güya biz bayanlar, beşerler bize saldırmadan ya da bizi cinselleştirmeden hiçbir şey yapamıyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir