1. Anasayfa
  2. Magazin

Beste Açar: Çocukken Kayahan’ın kızı olduğumu gizlerdim

Beste Açar: Çocukken Kayahan’ın kızı olduğumu gizlerdim
0

3 Nisan 2015 tarihinde yumuşak doku kanserine yenik düşen Kayahan’ın kızı Beste Açar, geçtiğimiz aylarda bir YouTube kanalında İlker Koç’un sorularını yanıtlamıştı. Babasıyla bilince erişim usulüyle irtibata geçtiğini belirten müzikçi; Atatürk, Mevlânâ ve Hz. Meryem’le de bağlantıda olduğunu sav etmişti.

“MEVLANA VE MERYEMNA’YLA DA İLETİŞİMDEYİM”

Daha evvel babasının kendisiyle irtibata geçerek, eski eşi İpek Açar’ın soyadını kullanmasını istemediğini açıklayarak gündem olan Beste Açar, “Bu bağlantı babamı direkt olarak karşımda görmek formunda değildi, onun gücünü algılamaktı. Titreşimsel olarak bir şeyleri algılarsın ve cümleleri sen kendin tanımlarsın. Bana gelen güç, bunun bu türlü olmasının, onun açısından yanlışsız olmadığı tarafındaydı. ‘Bu kız aklını kaçırmış’ diyenler olabilir. Herkes anlayacağı kadar anlıyor. Her şeyin mümkün olduğunu biliyorum. Ben Atatürk’le de, onun gücüyle de bağlantıda olabiliyorum. Mevlânâ ve Meryem Ana ile tıpkı formda irtibatta olabiliyorum. Bunlar çok yüksek güçler, çok yüksek frekanslar” halinde konuşmuştu.

“EN ÇOK BABAMI ÖZLÜYORUM”

Geçtiğimiz günlerde 2. Sayfa’nın canlı yayınına konuk olan Beste Açar, dikkat çeken açıklamalara imza atmış ve, ”En çok babamı özlüyorum. Anlatılmaz yaşanır. Keşke canlı canlı yanımda olabilseydi. Hiç kimsenin kabulleneceği bir durum değil. Hala mezarına gittiğinde isminin yazılı olduğunu gördüğümde idrak ediyorum” demişti.

“BANA DAYANAK OLDUĞUNU BİLİYORUM”

Merhum Kayahan’la bir biçimde temas kurmasından bahseden Açar şunları söylemişti:

Ben güç terapistiyim. Sözel ve görsel olarak karşınızda kimse yok. Siz o güç alanını yorumlayabiliyorsunuz. Tıpkı spor yapmak üzere bir şey. Her vakit yanımda olduğunu biliyorum. Bana takviye olduğunu biliyorum. Ben de kendimce ondan gelen enerjiyi yorumluyorum. Onu çok özlediğim vakitlerde gözlerimi kapatıp, olması gerektiği kadar onu algılayabiliyorum. Ona sorular sorabiliyorum. Ondan da sözel değil, algısal olarak karşılık geliyor. Zihni susturmak gerekiyor. Güç alanında ona sarılıyorum.

“GALAKTİK DOSTLARLA İRTİBATA GEÇTİK”

Daha evvel uzaylılarla konuştuğunu lisana getiren ünlü müzikçi, “Farklı boyuttaki güçlerle de iletişimiz var. Biz ‘Galaktik Federasyon’ diyoruz. Galaktik dostlarla da bağlantıya geçtik, onlardan da bildiriler var” açıklamasını yapmıştı. Uzaylılarla 13 yaşında nasıl tanıştığını, onların neye benzediğini anlatan Açar, ”Bir uzay aracının içinde gittim. İnançlı bir formda meskenime geri döndüm. Çok uzun uzunluklu, gri renktelerdi. Şartsız bir sevgi alanı vardı” demişti.

”BABAM BENİM İÇİN ÇOK ÖZELDİ”

49 yaşındaki ünlü isim, Hasret Esra Ada’nın sunduğu Pembe Masa’nın konuğu oldu. Babası ile çok fazla bir şeyi paylaşamadığını ve bunun eksikliğini hissettiğini söyleyen Açar, ”Herkesin babası özeldir lakin benimki çok özeldi, ben onunla çok şey paylaşamadım, uzun vakit görmediğim oldu, telefondan yalnızca sesini duyardım, jeton mühleti bitmeye yakın süratli hızlı her şeyi ona anlatmak isterdim. Konutumuzda telefon yoktu komşu teyzeyi arardı babam oradan onunla konuşabilirdim sadece” kelamlarıyla babasına olan hasretini lisana getirdi.

”ÇOCUKKEN KAYAHANIN KIZI OLDUĞUMU GİZLERDİM”

İlkokula başladığı vakit ünlü birisinin kızı olduğunu anladığını söz eden Açar o günleri şu sözlerle anlattı:

ilk okula giderken müsameremiz oldu babam en önde oturup beni izliyordu, bale yapıyordum ben, o güne kadar babamın Kayahan olduğunu kimseye söylememiştim beni babamdan ötürü sevmelerini istemedim, babam ben sahnedeyken bana çiçek uzatıp kızım dedi ve herkes orada öğrenmiş oldu çok gururlanmış ve çok utanmıştım. 

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir