1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Aşkın Nur Yengi: Bir sanatçının başına gelebilecek en güzel şeyi yaşayacağım

Aşkın Nur Yengi: Bir sanatçının başına gelebilecek en güzel şeyi yaşayacağım
0

Bilfen Filarmoni Orkestrası ve Bilfen Korosu’yla birebir sahnede olmaktan memnunluk duyduğunu belirten Aşkın Işık Yengi, “İşte Cumhuriyet çocukları. Doğal ki heyacanlıyız. Bilhassa bu eşsiz orkestra ve koronun çalışmasına katkıda bulunan müzik öğretmenlerine ayrıyeten teşekkür ediyorum” dedi.

“BU KONSER ÇOK BÜYÜK BİR SINAV”

52 yaşındaki sanatçı, “Farklı kentlerden 500 çocukla birlikte müzik söylemek şahane bir his. Cumhuriyetimizin çocuklarıyla olmak inanılmaz. Bir sanatçı için çok büyük imtihan aslında bu konser. 500 öğrencinin önünde müzik söylemek çok heyecan verici” biçiminde konuştu.

“12 YAŞIMDA SAHNEYE ÇIKTIM”

Müzik mesleğinde 40’ıncı yılı yaşadığını belirten ünlü müzikçi, “Bir sanatkarın başına gelebilecek en hoş şeyi yaşayacağım. Bu gece 40 yıllık meslek hayatımda 500 Cumhuriyet çocuğuyla birlikte sahnede müzik söyleyeceğiz. Bu gece harika bir gece. Çalacaklar ve vokal yapacaklar. O yüzden benim sanat hayatımın en kıymetli gecesi. Bir de 40’ıncı yılım olacak, onun da sürprizi olsun. Bu gece sahneye çıkan çocuklar 11-12 yaşında üzere düşünün. Ben 12 yaşımdayken Bebek Park Gazinosu’nda sahneye çıktım” tabirlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap