1. Anasayfa
  2. Magazin

Andie MacDowell: Yaşlı bir kadın olmayı seviyorum

Andie MacDowell: Yaşlı bir kadın olmayı seviyorum
0

Andiew MacDowell, 90’lı yıllara damgasını vuran ‘Dört Nikah Bir Cenaze’ (Four Weddings and a Funeral) isimli sinemayla unutulmazlar ortasına giren oyuncu Andie MacDowell (63), doğal hoşluğu benimsemeyi ve bayanlar için yaşlanmayı tekrar tanımladı. 

“KENDİMİ SEVMEK İÇİN YÜREĞİM VAR”

Andie MacDowell, geçtiğimiz yıllarda Vogue mecmuası Polonya edisyonunun ekim sayısı için objektif karşısına geçmişti. Verdiği pozları da toplumsal medya hesabından yayınlayan Macdowell, gönderisine “Kendimi de diğer insanları sevdiğim üzere sevmek için cüretim var. Korkusuzca ve koşulsuzca… Dürüst ve gerçek” notunu düşmüştü.

YAŞLILIK İTİRAFI

Andie MacDowell, son olarak People mecmuası için verdiği özel röportajda yaptığı çarpıcı açıklamalarla isminden kelam ettirdi. Yıldız oyuncu kelam konusu yaşlanmak olduğunda herkesin erkek oyunculara hak gördüğü kimi şeyleri artık onların elinden almak ve bayan oyuncular için de kullanmak gerektiğini düşünüyor.

“KADIN OYUNCULAR İÇİN BU TÜRLÜ OLUMLU HAVA ESMİYOR”

“Erkekler yüzlerinde kırışıklıklar belirdiği vakit çabucak ‘seksi’ olarak isimlendirilmeye başlanıyor” diyen Macdowell, “Yaş alan erkek oyuncular için kullanılan sıfatlara baksanıza. Hepsi ne kadar tatlı. Meğer bayan oyuncular için bu türlü müspet bir hava esmiyor hiç. Neden? Ben de onlara söylenen bu şeyleri işitmek isterdim” diye devam etti.

“NE YAŞLISINIZ NE DE BÖLÜMÜN İSTEDİĞİ KADAR GENÇ”

65 yaşındaki başarılı oyuncu Hollywood’da bayanların en zorlandığı periyodun 40 ve 60 yaş ortasındaki yaşları olduğunu da argüman ediyor:

Ne yaşlısınız ne de kesimin istediği kadar genç. Hâlâ oynayabileceğiniz roller size gelmiyor bu baskı yüzünden. Bayan oyuncular bu hususta badire yaşıyor. Benim üzere artık 60 yaşını geçmek ve aslında yaşlı kabul edilmekse artık insanı rahatlatan bir şeye dönüşüyor.

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir