1. Ana Sayfa
  2. Magazin

15 milyon TL’lik araçla ölümden döndüler! Ünlü çift kazayı anlattı

15 milyon TL’lik araçla ölümden döndüler! Ünlü çift kazayı anlattı
0

Olay, 29 Mayıs günü akşam saatlerinde yaşandı. Kuzey Marmara Otoyolu Cebeci Tüneli’nde 15 milyon TL’lik lüks arabası ile akşam yemeğinden meskenine dönen Ünal Turan, lastiğin patlaması sonucu kaza yaptı.

Otomobildeki Turan ve nişanlısı Koynat, kazayı yara almadan atlattı. Feci kazada araba kullanılamaz hale geldi. Arabanın lastiğinin yanılgılı üretim olduğunu savunan Turan, firmaya dava açacağını söz etti.

“LASTİĞİN YANILGILI ÜRETİM OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Ünal, “Allah düşmanımdan esirgesin. Makûs bir kazaydı lakin bilmeniz gereken birkaç öge var. Ben yolda düz bir halde giderken, bu kaza oldu, rastgele bir hareket yoktu. Aslında görüntüyü izlediyseniz görmüşsünüzdür. Düz yolda seyir halinde gidiyordum, sürücünün ardındaki lastiğin patlaması sonucunda bu bahtsız kaza meydana geldi. Çok şükür ikimizin de canında birşey yok. Bir şey de olmadı. Yalnız şöyle bir öge var, ben lastikte bir sorun ya da yanılgılı üretim olduğunu düşünüyorum. Lastik aracın fabrikasının önerdiği bir lastikti, ebat ve marka olarak önerdiği bir lastikti. Ne hikmetse lastik olağan bir biçimde patlamıyor, tabandan bir ayrılma var. Bu işi bilen beşerler sahiden bu kazanın sebebiyetini lastiği gördüğünde daha âlâ anlayabilirler. Bunun haricinde daha da enteresan bir şey var. Bu otomobil yüksek testlerden geçip, binicisine teslim edilen bir otomobil. Ne hikmetse bizim yaptığımız kaza esnasında otomobilin hiçbir Airbagi misyonunu yapmadı, hiçbir halde hava yastıklarını açmadı. Türkiye’deki yetkililer ile görüştük, bizlere arabayı inceleme altına almak istediklerini söylediler. Avukatlarımla görüştükten sonra onlara dönüş yapacağımı söyledim. Görüşmemizden sonra eksper atanacak, hem lastiğe hem otomobile bakacaklar. Sonrasında arabayı yetkililere teslim edeceğiz. Bu otomobilin asıl emeli zati bu, katiyen bir cürüm değil benim gözümde. Otomobilin kullanım hedefi bu. Benim kullandığımın daha üst düzeylerinde de bu arabayı kullananlar var. Hem dünyadaki toplumsal medya görüntülerinde hem de ülkemizde çok daha sürat düzeylerine ulaşmış beşerler var. Bu biçimde kazadan yara almadan çıkmış olmamız bir mucizeydi” dedi.

“TRAFİĞİN OLMADIĞI BİR SAATTİ, BİLİNÇSİZ BİR İNSAN DEĞİLİM”

Ünlü modifiyeci Ünal Turan, “Biz çok korktuk, içeride ne yaşadığımızı biz biliriz. Ceylan Hanım yanımdaydı. Benim görüntünün kayıtta olduğundan haberim yoktu. Ben arabayı sürerken eli buradaymış. Yemek yedik konutumuza giderken güzergahımızda olan bir yoldu orası ve trafiğin olmadığı bir saatti, bilinçsiz bir insan değilim. Hız olabilir lakin bu otomobil buna uygun bir otomobil. Kaç kilometreyle gittiğinizi size hissettiren bir otomobil değil. Sonuçta milyonlarca testten geçmiş bir otomobil. Burada arabayı suçlamıyorum. Otomobille alakalı olan tek şey, hava yastıklarının vazifesini yapmaması. Benim ardımdaki lastik patladı; patlama esnasında otomobil kendini bir anda sağa attı. Denetimimden çıktı ben biraz elimle çektirmeye çalıştım. Ceylan Hanım’ın bulunduğu köşeden vurdu otomobil sonra döndü bizi biraz sürükledi. Biz ikimiz içeride yalnızca birbirimizi merak ediyorduk. Otomobilden sağ salim çiziksiz kazasız belasız o biçimde aşağı indik. Ambulans geldi bize gerekli müdahalede bulundular. Birşeyimiz yoktu çok şükür” tabirlerini kullandı.

“BİLİRKİŞİ RAPORUNDA GERÇEK ORTAYA ÇIKACAK”

Ben hayatımda bu türlü bir form görmedim. Olmaması gereken birşey bu. Yanlışlı üretim olabilir. Tabandan ayrılma olayını görmedim. Bu otomobilin kullanım emeli bu zati. Bu suratın daha üstünü yapan beşerler da var. Bu olmaması gereken birşey Bu benim kanaatim kendi niyetim. Uzman raporunda bu işin gerçek yüzü ortaya çıkacak. Bu yanılgı bu türlü bir durumda ortaya çıktı. Canımı sokakta bulmadım, lastikte sorun olduğunu bilsem aslında değiştirirdim.

“ÖLECEĞİZ DİYE BEKLEDİM”

Kaza sırasında sürücü koltuğunun yanında oturan Ceylan Koynat, “Videolar paylaşıldıktan sonra daha makus olduk aslında. O anı daima yaşamaya başladık. O denli bir durum. Kaza olduğu anda telefon bir mühlet elimde kalmış şoktan. Sonra telefon düşmüş elimden. Yalnızca sağ tarafa yanlışsız gittiğini hatırlıyorum otomobilin. Gerisi bende yok esasen. Ünal’ın koluna yapıştım dışarı fırlayacak diye. Durduk bir anda. Ben öleceğiz diye bekliyorum. Allah düşmanıma vermesin maddi manevi ” halinde konuştu.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap