1. Ana Sayfa
  2. Haberler

SON DAKİKA HABERİ: Gri kategoride aranan terörist etkisiz hale getirildi

SON DAKİKA HABERİ: Gri kategoride aranan terörist etkisiz hale getirildi
0

Son dakika haberi!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, gri kategoride aranan, 10 jandarmanın şehit edildiği 4 farkıl eyleme katıldığı tespit edilen teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

“Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı. 10 kahramanımızın şehit edildiği 4 farkıl eyleme katıldığı tespit edilen gri kategorideki terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede teröristlerle temas sağlandı ve operasyon devam ediyor.” açıklamasında bulunan Bakan Yerlikaya, ayrıca şunları kaydetti;

Bitlis İl Jandarma Komutanlığımız ve Bitlis İl Emniyet Müdürlüğümüzün istihbari çalışmaları sonucunda, Van Jandarma Asayiş Kolordu ve Bitlis İl Jandarma Komutanlıklarımızın sevk ve idaresinde, Bitlis Hizan ilçesi kırsalında J-SİHA, ANKA ve JİKU desteğinde JÖH, Jandarma Komando ve Güvenlik Korucu Timlerinin katılımıyla şehit güvenlik korucusu Mehmet Yılgın Operasyonu düzenlendi.

Operasyonda Bakanlığımızın; Terör Arananlar listesinde gri kategoride yer alan Redur Siser kod adlı Güven Özcan adlı terörist, silahıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

Hain teröristin, 10 Jandarmamızın şehit edildiği ve 11 Jandarmamızın yaralandığı 4 farklı eyleme katıldığı tespit edildi. Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum. Operasyonu gerçekleştiren kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Terör sona erene kadar mücadelemiz kararlılıkla devam edecek.

Yazar Hakkında

Yorum Yap