1. Anasayfa
  2. Gündem

Zeytinburnu’nda teknoloji mağazasından yükselen alevleri itfaiye söndürdü

Zeytinburnu’nda teknoloji mağazasından yükselen alevleri itfaiye söndürdü
0

Yangın, Merkezefendi, Mahallesinde saat 01.00 sıralarında çıktı. Edinilen bilgiye nazaran, Mevlana Caddesi üzerindeki teknoloji eserlerinin satıldığı bir mağazanın art tarafından dumanların yükseldiğini gören etraf sakinleri, durumu itfaiye, polis ve sıhhat gruplarına haber verdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye takımı sevk edildi. 

İTFAİYENİN VAKTİNDE MÜDAHALESİ YANGININ BÜYÜMESİNİ ÖNLEDİ

Bu sırada teknoloji eserlerinin satıldığı mağazadan alevler yükselirken, kısa müddette olay yerine gelen itfaiye grupları ise yangına farklı noktalardan müdahale etti. Polis takımları de etrafta tedbir alırken, sıhhat grupları rastgele bir aksiliğe karşı hazır bekledi. İtfaiye gruplarının vaktinde müdahalesi ile yangın denetim altına alınarak söndürüldü. Yangın sonrası rastgele bir yaralanma ve can kaybı yaşanmazken, mağazada hasar meydana geldi. 

“İTFAİYE VAKTİNDE GELDİ MÜDAHELE ETTİ”

Alevlerin yükseldiğini gören Gaffur Akyüz, “Güvenlik arkadaşlar ile oturuyorduk. Alarmın öttüğünü gördük, içeriye hırsız girdi sandık. Mağazanın güvenliğine haber verdik, o sırada dumanlar yükselmeye başladı. İtfaiye arkadaşlarda çok çabuk geldi. Vaktinde müdahale ettiler. Üstteki klimalardan çıktığını düşünüyoruz. Alevler bir anda büyüdü. Bu ikinci seferdir, bu yangın oluyor burada. Patlama sesleri geldi, camlar patladı içeride. Rastgele bir yaralı yok. Hakkını vermek lazım, itfaiye vaktinde geldi müdahale etti” dedi. İtfaiye grupları yangının çıkış sebebini araştırırken, polis takımları de olayla ilgili inceleme başlattı. 

ALEVLER CEP TELEFONU KAMERASINDA

Mağazadan yükselen alevler vatandaşların çektiği cep telefonu manzaralarına yansıdı. İmgelerde alevlerin mağazanın art kısmından yükseldiği, itfaiyenin ise alevlere müdahale ettiği görülüyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir