1. Anasayfa
  2. Gündem

Zeytinburnu’nda pitbull ile gelip iş yerine saldırdılar

Zeytinburnu’nda pitbull ile gelip iş yerine saldırdılar
0

Olay, dün saat 00.30 sıralarında Gökalp Mahallesi 58. Bulvar’da bulunan çorbacıda meydana geldi. Yanındaki pitbull cinsi köpek ile çorbacının önünden geçen bir kişi, masada oturan müşterilere dönerek ‘Niye bakıyorsun’ dedi. Bunun üzerine masada oturanlarla ortasında tartışma başladı. Etraftakiler tarafından sakinleştirilen kişi, buradan ayrıldıktan kısa müddet sonra, yanındaki pitbull ve arkadaşı ile çorbacıya tekrar geldi. Evvel tartışmaya karışan müşterilere saldıran 2 kişi, daha sonra iş yerinin önündeki sandalye ve sopalarla iş yerine saldırdı. Taarruzda iş yerinin camları kırılırken, dışarıda yemek yiyenler kendilerini korumak için çorbacının içine sığındı. Dükkanın camlarını kıran ve masaları dağıtan şüpheliler, olaydan sonra kaçtı. İş yerinde çalışanlar durumu polis ve sıhhat takımlarına haber verdi. Olay yerine gelen polis grupları, etrafta güvenlik tedbiri alarak inceleme yaptı. Sıhhat takımları, hafif biçimde yaralanan 2 şahsa müdahale ederek hastaneye kaldırdı. Güvenlik kamera imajlarını de inceleyen polis grupları, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. 

İş yerinde çalışan Yaşar Taştan, “Olay, dün akşam burada müşterilerimiz çorba içerken yaşandı. Dışarıda müşterilerimiz otururken, biri geçiyor köpekle. Müşteriye, ‘Niye bakıyorsun’ diyor. Alkollü bunlar. Sonra arkadaşları ile gelince birbirlerine giriyorlar, masalar sandalyeler havada uçuşuyor. Gruplar kaçanları arıyor ” dedi. 

SALDIRI ANI CEP TELEFONU KAMERASINDA

İş yerine yapılan akın anı ise etraftakiler tarafından cep telefonu ile görüntülendi. İmajlarda sandalye ve sopa kullanan 2 kişi iş yerinin camlarını kırarken, pitbull köpeğin de saldırganlarla birlikte hareket ettiği görüldü. 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir