1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Zehirlenen Uraz bebek ve ablası Karya’nın ölümünde yeni gelişme!

Zehirlenen Uraz bebek ve ablası Karya’nın ölümünde yeni gelişme!
0

Ortakent Mahallesi’nde yaşayan İnci Sandık ile oğulları Sezai Talha ve 6 aylık Uraz ile kızı Karya, 20 Mayıs sabahı rahatsızlanınca Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Annesinin sütünden zehirlendiği sanılan Uraz, kurtarılamadı. Ambulansla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen Kayra Sandık da dün hayatını yitirdi.

TEKRAR HASTANEYE KALDIRILDI

İki kardeş dün, ilçede toprağa verildi. Cenazeye anne İnci Sandık da katıldı. Cenazenin akabinde tekrar rahatsızlanan İnci Sandık, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ağır bakımda tedaviye alındı. Tedavisi süren oğlu Sezai Talha’nın durumunun âlâ olduğu bildirildi.

TARIM İLACIYLA İLAÇLANMIŞ

Olayın akabinde baba Alp Sandık’ın tabirine başvuruldu. Sandık sözünde, konuttaki haşerelere karşı firma tarafından yapılan ilaçlamanın çok olduğunu söyledi. Baba Sandık’ın sözü doğrultusunda Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla konutu ilaçlayan ve ilaçlama şirketinin sahibi olan Halil Kahraman dün akşam gözaltına alındı. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Kahraman, çıkarıldığı mahkemece ‘Taksirle birden fazla kişinin vefatına sebep olmak’ hatasından tutuklandı. Yapılan incelemede konutun, halk lisanında ‘buğday biti’ olarak isimlendirilen tarım ilacı ile ilaçlandığı belirlendi.

BİR GÜN EVVEL TAVUK YEMİŞLER

Ailenin 19 Mayıs günü akşam yemeğinde tavuk yediği, bir müddet evvel de meskenin ilaçlandığı bildirildi. Ailenin zehirlenme nedeni, yapılan inceleme ve Uraz ve Karya’nın otopsinin akabinde netlik kazanacak.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap