1. Anasayfa
  2. Gündem

Yürek yakan görüntü. Hatay Armutlu’nun son hali

Kahramanmaraş depremlerinin en fazla hasar verdiği Hatay'dan gelen her fotoğraf yürekleri dağlıyor. İşte Hatay'ın Defne, Antakya ve Armutlu Mahallesi'nden yürek yakan görüntüler. Depremin vurduğu Hatay'ın son hali...

Yürek yakan görüntü. Hatay Armutlu’nun son hali
0

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler başta Kahramanmaraş ve Hatay olmak üzere 11 ilde korkunç bir yıkım yarattı. Resmi, rakamlara göre depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 50 binin üzerinde.

Depremlerin en büyük hasar verdiği kent ise Hatay oldu. Adeta hayalet bir kente dönen Hatay’da enkaz kaldırma çalışmaları sonrası ortaya çıkan görüntü ise yürekleri dağlıyor.

AFAD koordinesinde günlük 300 bin seferle hafriyat taşınan kentte 10 binin üzerinde enkaz kaldırma çalışması yapılıyor. En büyük yıkımı yaşayan Hatay’ın Antakya ilçesinde acil yıkılması kararlaştırıldıktan sonra yıkım işlemi de gerçekleştirilen binaların yerini boş alanlar aldı. Binlerce insanın yaşadığı ve kent hayatının merkezi olan sokaklar yerini sessiz meydanlara bıraktı.

Hatay City adlı Twitter hesabı Hatay Armutlu’nun son halini bir video ile gözler önüne serdi. Yürekleri yakan görüntü binlerce kez izlendi. İşte Hatay Defne, Fatih Caddesi ve Armutlu Mahallesi’nin yürek yakan görüntüleri…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir