1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Yorgun mermi pencereyi deldi! 3. katta korkunç anlar

Yorgun mermi pencereyi deldi! 3. katta korkunç anlar
0

Olay, 28 Mayıs günü Yomra ilçesi Sancak Mahallesi’nde meydana geldi. Cumhurbaşkanlığı 2’nci tıp seçimlerinin akabinde yapılan kutlamalarda, nereden ateşlendiği bilinmeyen tabancadan çıkan mermi, 8 katlı apartmanın 3’üncü katında oturan 3 çocuk sahibi Uzunmehmet ailesinin çocuk odasındaki yatak başlığına isabet etti. Odada yatak başlığına yaslanıp, telefonla oynayan Musa Uzunmehmet, olaydan yara almadan kurtuldu. Polis, silahı ateşleyen kişiyi tespit etmek için çalışma başlattı.

‘İNSANIN EVLADINI O HALDE HAYAL ETMESİ ÇOK AĞIR’

Silahlı kutlamalara reaksiyon gösteren Fatma Uzunmehmet, kurşunun cama değil de pencere pervazına isabet almasıyla oğlunun hayatta kaldığını söyledi. Fatma Uzunmehmet, “Silah sesleri duyduk. 5 el ateş edildi. Son kurşun konutumuza geldi; farklı bir ses geldi. Korktum, odaya koştum. Pencereyi ve yerdeki kurşunu gördüm. Çocuğum o sırada odada yatıyordu. Çocuklarım çok korktu. Hiçbiri odasında yatmak istemiyor artık. O oda aslında kızımın odasıydı lakin olay anında oğlum odada vardı. Artık ne oğlum odaya girebiliyor ne de 5 yaşındaki kızım. Bize yaşattıkları bu endişe, bu ruhsal travma nasıl geçecek? Bu çocuklarımın hali ne olacak? Çocuklar meskeni satıp gidelim diyorlar” diye konuştu.

1/14

2/14

3/14

4/14

5/14

6/14

7/14

8/14

9/14

10/14

11/14

12/14

13/14

14/14

‘KİMSENİN SEVİNCİ, KİMSENİN YARASI OLMASIN’

Şüphelinin bulunmasını isteyen Uzunmehmet, “Çocuklarım hayatlarını olumsuz etkileyecek bir travma yaşadı. Bu kişinin bir an evvel bulunmasını istiyoruz. İnsanın hiç kendi başına gelmeyecekmiş üzere geliyor. Lakin hiçbir şey bize uzak değil. Kimsenin sevinci, kimsenin yarası olmasın. Kimsenin kimseye ne evlat acısı ne de farklı bir acı yaşatmaya hakkı yok. Benim yaşadığım evlat acısı olacaktı. Allah bizi ve çocuğumuzu korudu” dedi.

‘KORKUDAN OTURMA ODASINDA YATIYORUM’

Olayın şokunu üzerinden atamayan Musa ve 2 kardeşi, endişelerinden odaya giremediklerini söyledi. Tuana Uzunmehmet (5), “Ben odamda yatmaya korkuyorum. Oraya kurşun geldi. Meskende dikkatli geziyor, korkarak oyun oynuyorum. Kaygıdan da uyuyamıyorum. Kaygıdan burada oturma odasında yatıyorum” tabirlerini kullandı.

KUTLAMALARDA 1 KİŞİ ÖLMÜŞ, 4 KİŞİ YARALANMIŞTI

Bu ortada kentte, 4 ilçede kimi vatandaşlar, silahla havaya ateş ederek seçim sonrası kutlama yapmış; tutukluk yapan silahını denetim ederken kendisini vuran 1 kişi, hayatını kaybetmiş, yorgun mermi isabet etmesi sonucu da 1’i çocuk 4 kişi, yaralanmıştı.

Yazar Hakkında

Yorum Yap