1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Yol kenarında yakılmış halde bulunan 2 ceset soruşturmasında flaş gelişme

Yol kenarında yakılmış halde bulunan 2 ceset soruşturmasında flaş gelişme
0

Konya-Ankara kara yolunun 125’inci kilometresindeki Kulu’nun Acıkuyu Mahallesi yakınlarında, 31 Mayıs sabahı naylona sarılıp yakılmış 2 ceset bulundu. İhbarla olay yerine gelen gruplar, etrafta inceleme yaptı. Cesetler, evvel Kulu Devlet Hastanesi morguna, akabinde da Ankara İsimli Tıp Kurumu’na gönderildi.

2 TUTUKLAMA, 2 BAYAN İSİMLİ DENETİMLE ÖZGÜR

Yapılan incelemede, cesetlerden birinin Ankara’nın Bala ilçesi nüfusuna kayıtlı Turgay Gök’e oburunun de Ankara’nın Etimesgut ilçesi nüfusuna kayıtlı Nazan Şahin’e ilişkin olduğu belirlendi. Soruşturmayı derinleştiren takımların iki kişinin bıçaklanarak öldürüldükten sonra yolun kenarına atıldığını belirledi. Jandarma soruşturma kapsamında Lut Taşdelen, Mehmet Mustafa Emre ve iki bayanı gözaltına aldı.

Şüphelilerin yapılan sorgularında ortalarındaki alacak nedeniyle işlendiği belirlendi. Şüphelilerden Lut Taşdelen’in, 2004 yılında karıştığı cinayet nedeniyle tutuklandığı ve geçen süreçte tahliye olduğu tespit edildi. Jandarmadaki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Lut Taşdelen ve Mehmet Mustafa Emre çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. İsmi açıklanmayan 2 bayan ise isimli denetim kararıyla özgür bırakıldı.  

Yazar Hakkında

Yorum Yap