1. Anasayfa
  2. Gündem

Yeni Kabine’de kimler olacak? CNN Türk’te son kulis bilgileri paylaşıldı

Yeni Kabine’de kimler olacak? CNN Türk’te son kulis bilgileri paylaşıldı
0

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarını ilan etmesiyle TBMM’nin 28. periyot takvimi işlemeye başladı. Milletvekillerinin yeminin akabinde ise 3 Haziran Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Genel Kurul’da yemin etmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tıpkı gün akşam saatlerinde yeni Kabine’yi açıklaması; pazar günü de vekil seçilen eski bakanlar ile yeni atanan bakanların Genel Kurul’da ant içmesi planlanıyor. Yeni Kabine’de kimlerin olacağı ise merak konusu.

CNN TÜRK’te Ahmet Hakan İle Tarafsız Bölge Programında gazeteci Abdulkadir Selvi son kulis bilgilerini paylaştı. Selvi şu sözleri kullandı: Meclis Lideri olarak Numan Kurtulmuş çok ön plana çıktı. Bahçeli-Erdoğan görüşmesinden sonra daha güçlendi bu. Devlet Bey’in Bakan önerisi var ise diye görüşülüyor lakin Devlet Beyefendi prensip olarak bu vakte kadar hiç girmedi.

Bu periyot iki cumhurbaşkanı yardımcısı olabilir diye düşünüyorum. Bir tanesi iktisattan sorumlu cumhurbaşkanı yardımcısı olarak Mehmet Şimşek ön planda. Mehmet Şimşek’in de başında kimi sorular var bir görüşme olabilir.

Bakan olarak da Ticaret Bakanlığı Lütfi Elvan, Hazine ve Maliye için Cevdet Yılmaz diye konuşuluyor. Bekir Bozdağ’ın yine Adalet Bakanı olacağı konuşuluyor. İkinci olarak Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliğ Bakanı Murat Kurum’un bakan olacağı konuşuluyor. Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu içinse Devlet Bahçeli ile görüşmenin sonucu bekleniyordu kulis bilgisi olarak. İkisinin de bakan olarak dönme ihtimali güçlü.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir