1. Anasayfa
  2. Gündem

Yeni kabine üyeleri ilk mesajlarını paylaştı! ‘Sorumluluğum, milletimiz kadar büyük’

Yeni kabine üyeleri ilk mesajlarını paylaştı! ‘Sorumluluğum, milletimiz kadar büyük’
0

28 Mayıs 2023 seçimlerinde yine Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü’nde bir basın toplantısı düzenleyerek, cumhurbaşkanı yardımcısı ve kabinesini açıkladı. Yeni kabinenin duyurulmasının akabinde seçilen bakanlar, Twitter hesaplarından teşekkür iletisi yayınladı.

Yeni İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “26 Ekim 2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile atandığım İstanbul’umuza 4 yıl 8 ay hizmet etme erdemine nail oldum. Bu akşam Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yüksek tensipleriyle İçişleri Bakanı olarak atanmış bulunmaktayım. Sayın Cumhurbaşkanımıza tensip ve takdirleri için şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

Yeni Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da Twitter hesabından, “Cumhurbaşkanlığı kabinemizin ülkemize ve aziz milletimize iyi olmasını diliyorum. Türkiye Yüzyılı kabinesinde Adalet Bakanlığı misyonunu şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum. Milletimize hizmet yolunda tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” paylaşımında bulundu.

‘SORUMLULUĞUM, MİLLETİMİZ KADAR BÜYÜKTÜR’

Yeniden kabineye seçilen Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, “Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiri üzerine yeni kabinede Sıhhat Bakanı misyonunu üstlenmiş bulunuyorum. İtimadı için kendilerine teşekkür ederim. Misyonumun bu periyodunda de aziz milletimize hizmeti hayatımın en üstün maksadı bileceğim. Sorumluluğum, milletimiz kadar büyüktür” paylaşımında bulundu.

Yeniden kabineye seçilen bir başka isim Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Yeni kabinemiz güzel olsun. Cumhurbaşkanlığı hükûmet sisteminin yeni kabinesinde Bakanlık vazifesini yine şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a gönülden teşekkür ediyorum. Bu itimada layık olmak üzere ülkemiz ve milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

‘TÜRKİYE YÜZYILI’NDA AŞKLA ÇALIŞACAĞIZ’

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olan Mehmet Özhaseki yaptığı paylaşımda, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Yüzyılı’nın Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevini bizlere tevdi ettiler. Bugüne kadar olduğu üzere bugünden sonra da bütün bilgi, birikim ve deneyimimizle kentlerimiz ve ülkemiz için çalışmaya uğraş edeceğiz. Türkiye’nin şahlanış devrinde, Türkiye Yüzyılı’nda aşkla çalışacağız. Başta afetzede kardeşlerimize kelam verdiğimiz üzere konutlarını en kısa müddette teslim edecek; İstanbul’u ve Türkiye’yi kentsel dönüşümle inançlı hale getireceğiz. Kentlerimizi yeşil dönüşümle 2053 vizyonumuza uygun bir biçimde hazırlayarak Türkiye Yüzyılı’nın kentlerini daima birlikte inşa edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımıza teveccühleri için şükranlarımı arz ediyorum. Yeni kabinemizin ülkemiz, milletimiz ve gönül coğrafyamız ismine hayırlılara vesile olmasını diliyorum” tabirlerinde bulundu.

Yeni Ulusal Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ise yaptığı paylaşımda, “Bugün Sn. Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle sıkıntı bir vazife uhdemize tevdi edildi. Kısa bir ayrılıktan sonra tekrar eğitim topluluğumuzla birlikte çalışma imkanı bulacağız. İnşallah başta öğretmenlerimiz olmak üzere idarecilerimiz, idari işçimiz, özel öğretim kurumlarımız, öğrencilerimiz, velilerimiz ve öbür paydaşlarımızla birlikte Yeni Türkiye Yüzyılının inşası için el ele, gönül gönüle çalışacağız. Şahsıma yönelik inanç ve takviyesini her daim hissettiğim Sn. Cumhurbaşkanımıza bir defa daha şükranlarımı sunarım. Allah yardımcımız olsun” kelamlarına yer verdi.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir