1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Yeni dönemin ilk MGK’sından terörle mücadelede kararlılık vurgusu

Yeni dönemin ilk MGK’sından terörle mücadelede kararlılık vurgusu
0

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin açıklanmasının akabinde yeni periyodun birinci Ulusal Güvenlik Şurası (MGK) toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı 3 saat sürdü. 

MGK Bildirisi

Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcı olan yeni devirde ülkemizin güvenliğini, huzurunu ve refahını sağlamaya yönelik adımların birebir kararlılıkla atılması vurgulanmıştır.

TERÖRLE ÇABA VURGUSU

Suriye’nin toprak bütünlüğü terörden temizlenmesiyle mümkündür.

RUSYA UKRAYNA SAVAŞI

Rusya-Ukrayna savaşının bölgeye yönelik riskleri artıran tesirleri üzerinde durulmuş, Türkiye’nin barış görüşmesi gayretlerine katkı sunmaya devam edeceği belirtildi.

YENİ PERİYODUN BİRİNCİ MGK’SI

Toplantıya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ulusal Savunma Bakanı Yaşar Güler, Genelkurmay Lideri olarak da görevlendirilen Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Kumandanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Kumandanı Atilla Gülan katıldı. Toplantıda, ortalarında Jandarma Genel Kumandanı ve Emniyet Genel Müdürü’nün de bulunduğu konsey üyesi olmayan güvenlik bürokratları da katıldı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap