1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Yeni dönemin ilk MGK’sı toplanıyor! Sıcak gündem

Yeni dönemin ilk MGK’sı toplanıyor! Sıcak gündem
0

AYDIN HASAN/ANKARA- Toplantıya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ulusal Savunma Bakanı Yaşar Güler, Genelkurmay Başkanı olarak da görevlendirilen Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Kumandanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Kumandanı Atilla Gülan katılacak. Toplantıda, ortalarında Jandarma Genel Kumandanı ve Emniyet Genel Müdürü’nün de bulunduğu şura üyesi olmayan güvenlik bürokratları da yer alacak.

SICAK GÜNDEM

Toplantının sıcak gündeminde; Suriye ile bağların olağanlaşması için yürütülen temaslar, ABD ile yapılması planlanan stratejik düzenek toplantısı ve İsveç’in NATO üyeliği mevzuları öne çıkıyor.

MASADAKİ KONULAR

Toplantıda, ele alınması beklenen başka mevzular ise şöyle: Zelzele felaketinin Türkiye’nin ulusal güç ögelerine yönelik olumsuz tesirini bertaraf etmeye yönelik önlemlerin kıymetlendirilmesi. Terör örgütleri ile yurt içi ve yurt dışında sürdürülen gayret. Rusya-Ukrayna savaşı. Kosova özelinde Balkan coğrafyasındaki gelişmeler. Yunanistan ile alakalarda oluşan sıcak atmosfer.​

Yazar Hakkında

Yorum Yap