1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Vicdansız ev sahibi! 95 yaşındaki kadın sokakta kaldı

Vicdansız ev sahibi! 95 yaşındaki kadın sokakta kaldı
0

İstanbul Küçükçekmece, Fatih Mahallesi’nde bulunan bir binanın giriş katında 15 yıldır ikamet eden 95 yaşındaki Hikmet Zeren, ev sahibinin icraya vermesi nedeniyle köpeği ve eşyalarıyla birlikte sokakta kaldı.

95 yaşındaki kadının hayatı 3 yıl önce kızı Sevda Koray’ın vefat etmesiyle kabusa döndü.

İddiaya göre, Hikmet Zeren, kızı vefat ettikten sonra abisinin kızı S.Z.’ye banka işlerini halletmesi için vekalet verdi.

Son 3 yıldır yeğeni ile ev sahibi arasında kira artışı konusunda anlaşmazlık yaşandı. Kira artışındaki farkı 3 senedir alamayan ev sahibi tahliye için dava açtı.

Dava sonucuna göre dün eve gelen icra memurları kararı uyguladı. Hikmet Zeren, eşyaları ve köpeğiyle birlikte sokakta kalırken komşuları sahip çıktı.

Komşularının evlerine davet ettiği Hikmet Zeren geceyi bir komşusunun evinde geçirdi.

“EV SAHİBİNİN VE YEĞENİNİN VİCDANLI OLMASINI BEKLERDİK”

Hikmet Zeren’in komşusu Özlem Sönmez, şöyle konuştu:

-Hikmet teyzeyi ortalama 15 yıldır tanıyorum. 3 sene önce kızı vefat etti. Kızı vefat ettikten sonra devreye yeğeni girdi ama ilgilenmedi. Gelip gitmedi. Hastane olsun, alışverişi olsun, temizliği olsun bizler yardımcı olduk.

-Kendisinin emekli maaşı ve birikmiş bir miktar parası vardı. Birikmiş parasına yeğeni tarafından el konulduğu için, ortalama da 3 senedir kira artışı yapılmadığı için kira farkından dolayı ev sahibi icra takibi başlatıyor.

-Kadın 95 yaşında gelen karara da itiraz edemiyor. Biz son dakika öğrendik, karar kesinleşince evden tahliye kararı çıktı. Şuan da gördüğünüz gibi asla evini bırakmak istemiyor. Bir tane köpeği ve kedileri var.

-Burada ev sahibinin vicdanlı olmasını beklerdik. Çünkü kadının parası var. Yeğeninin vicdanlı olmasını beklerdim çünkü parası onda. Çok fazla yaşayacağını tahmin etmiyorum ama o para burada bakımla beraber onu hayatını idame ettirirdi. Asla ve asla bakım evine gitmek istemiyor.

-Yeğeninin tam olarak nerede olduğunu bilmiyorum ama Etiler civarında oturduğunu biliyorum.

-Dediğim gibi yeğeni gelip gitmez ve hiç ilgilenmezdi onun tek amacı bize de şunu söylediği ‘Lütfen komşuları olarak şikayet edin, polis ve devlet el koysun.

-Onu buradan alsın götürsün’. Belediye destek veriyor, yemeğini getiriyor, gerekirse temizliğini yaptırıyor. Bizler de yaptırıyoruz. (DHA)

Yazar Hakkında

Yorum Yap