1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Vahşet anları! Silahla yaraladılar, yerde yatarken tekmelediler

Vahşet anları! Silahla yaraladılar, yerde yatarken tekmelediler
0

Olay, 20 Mayıs’ta ilçeye bağlı Çınarlı köyünde yaşandı. İstanbul’da yaşayan Mesut Ö. tatilini geçirmek için annesiyle birlikte Çınarlı köyüne geldi. Argümana nazaran İstanbul’da yaşayan R.Y. ve İ.A. da, Mesut Ö.’nün peşinden Çınarlı köyüne geldi. Patates tarlalarının kiralanması nedeniyle ortalarında bir müddettir hasımlık yaşanan Mesut Ö.’yü, R.Y. ve İ.A. gece saatlerinde telefonla arayarak konuşmak için meskeninin önüne çağırdı.

Bir mühlet konuşan taraflar ortasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi ile R.Y., teze nazaran Mesut Ö.’ye baş attı. R.Y. yere düşen Mesut Ö.yü uzun bir müddet darbetmeye devam etti. Daha sonra R.Y.’nin yanında bulunan İ.A. montunun sağ cebine sakladığı tabancayı çıkararak yerde yatan Mesut Ö.’ye iki el ateş etti. Yaralanan Mesut Ö. yerde yatarken, şüpheliler tekme ve yumruk darbeleriyle darbetmeye devam etti.

Olayı gören köy muhtarı Abdullah Sönmez yaralı Mesut Ö.’yü şüphelilerin elinden kurtardı. Mesut Ö.’yü de darbeden ve silahla yaralayan şüpheliler araçla olay yerinden kaçtı. O anlar köydeki güvenlik kamerasına yansıdı.

Ağır yaralanan Mesut Ö. muhtar ve köylülerin yardımıyla Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürüldü. Burada ağır bakımda tedavi altına alınan Mesut Ö., 20 günlük tedavisinin akabinde hayati tehlikeyi atlattı. Taburcu edilen Mesut Ö.’nün tedavisinin köydeki konutunda devam ettiği öğrenildi.

Olay sonrası kaçan şüpheliler ortadan geçen 24 güne karşın yakalanamadı. Firarda olan şüphelilerin yakalanması için başlatılan çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Yazar Hakkında

Yorum Yap