1. Anasayfa
  2. Gündem

‘Üniversite okuyacağım’ diyerek evlilik teklifini reddetti! Korkunç cinayet kamerada

‘Üniversite okuyacağım’ diyerek evlilik teklifini reddetti! Korkunç cinayet kamerada
0

Çorum’un Sungurlu ilçesine bağlı Kavşut köyünde bakkal işleten Ahmet Özkarslı, Şerife İçöz’ü ailesinden istedi. Şerife İçöz, üniversitede okumak istediğini, evlenmek istemediğini söyledi. Özkarslı ailesi ile İçöz ailesi ortasında hasımlık oluştu. 18 Ekim 2022’de Şerife İçöz’ün ağabeyi Mustafa İçöz ile Ahmet Özkarslı ve babası Mehmet Özkarslı ortasında köy meydanında tartışma çıktı. Ahmet Özkarslı, tabancayı çıkarıp İçöz’e ateş etti. İçöz, hayatını yitirdi. Gözaltına alınan şüphelilerden Ahmet Özkarslı tutuklanırken, babası ise isimli denetimle hür bırakıldı.

OĞLU ATEŞ ETMİŞ, BABASI SOPAYLA VURMUŞ

Ahmet Özkarslı hakkında ‘kasten öldürme’, Mehmet Özkarslı hakkında ise ‘öldürmeye azmettirme’ hatalarından müebbet mahpus istemiyle dava açıldı. Sungurlu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 6’ıncı celsesinde, olay anına ait güvenlik kamerası imgesi kanıt olarak sunuldu. Manzarada Ahmet Özkarslı’nın konuttan tabanca ile çıkıp, köy meydanında Mustafa İçöz’e ateş ettiği, geriden gelen babası Mehmet Özkarslı’nın da yere düşen İçöz’e tekraren sopayla vurduğu görüldü. Mahkeme heyeti, bunun üzerine Mehmet Özkarslı’nın da tutuklanmasına karar verdi.

‘MERMİLER SEKEREK MAKTULE İSABET ETTİ’

Sungurlu Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına tutuklu sanıklar Ahmet Özkarslı ve babası Mehmet Özkarslı, Ses ve İmaj Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Ölen Mustafa İçöz’ün yakınları da duruşmada hazır bulundu. Mehmet Özkarslı, “Olay ansızın gelişen bir durumdur, asla tasarlanmış bir olay değildir. Hatasızım beratımı istiyorum” dedi. Ahmet Özkarslı ise “Olay bir anda gerçekleşmiştir. Maktulün tehdit etmesi sonucu bir anda sonuma hakim olamadım. Evvel yere sıkacaktım, mermiler sekerek maktule isabet etmiştir. Adaletinize sığınıyorum. Ben vurmasaydım, o bizi vuracaktı. Keşke bu türlü bir şey yaşanmasaydı. Pişmanım” diye konuştu.

BABAYA DA ÖLDÜRMEDEN CEZA

Mahkeme heyeti, sanık Ahmet Özkarslı’ya evvel ‘kasten öldürme’ kabahatinden müebbet mahpus cezası verdi, sonra geleceği üzerindeki mümkün tesirlerini göz önünde bulundurarak, takdir indirimi ile cezayı 25 yıla düşürdü. Mehmet Özkarslı’ya ise ‘kasten öldürmeye azmettirme’ ve ‘silahla taammüden yaralama’ hatalarından dava açılsa da aksiyonunun ‘kasten öldürme’ kabahatini oluşturduğu belirtilerek, müebbet mahpus cezası verildi. Ceza, sanığın aksiyonunu ‘tahrik’ altında gerçekleştirdiği gerekçesiyle önce 18 yıl, sonra da takdir indirimi uygulanarak 15 yıla indirildi. (DHA)

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir