1. Anasayfa
  2. Gündem

Tutuklu sevgiliden mahkemede çarpıcı ifadeler: Mesajları görünce utanıyorum

Tutuklu sevgiliden mahkemede çarpıcı ifadeler: Mesajları görünce utanıyorum
0

Odunpazarı ilçesine bağlı Emek Mahallesi’nde sevgilisi Yılmaz Sazak ile oturan, 12 yaşında bir kız çocuğu annesi Zerin Kılınç, geçen yıl 20 Haziran günü saat 21.30 sıralarında apartmanın ikinci katındaki dairenin penceresinden düştü. Sıhhat takımlarınca birinci müdahalesi olay yerinde yapılan Kılınç, Eskişehir Kent Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaklaşık 10 saat ağır bakımda kalan Zerin Kılınç, kurtarılamadı. Yapılan birinci otopsi incelemesinde Zerin Kılınç’ın yüksekten düşmeye bağlı olarak hayatını kaybettiği belirlendi. Soruşturma kapsamında meskende yapılan incelemede, yerde ve kapıda kan lekeleri, cam kırıkları, kırılmış kül tablası olduğu tespit edildi. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nce yürütülen soruşturma kapsamında tabiri alınarak hür bırakılan Yılmaz Sazak, olaydan 7 ay sonra yine gözaltına alındı ve çıkarıldığı mahkemece ‘kasten öldürme’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu.

Zerin Kılınç

KASTEN ÖLDÜRME KABAHATİNDEN İDDİANAME HAZIRLANDI

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, tutuklu sanık Yılmaz Sazak hakkında hazırlanan iddianamede Zerin Kılınç’ı ortalarında çıkan kıskançlık tartışmasında öldürdüğü belirtilerek, ‘kadına karşı taammüden öldürme’ cürmünden ağırlaştırılmış müebbet, ‘tehdit’ kabahatinden ise 6 aydan 2 yıla kadar mahpus cezası istendi. İsimli Tıp Kurumu 1’inci İhtisas Konseyi raporunda ise Zerin Kılınç’ın kesin mevt sebebinin genel vücut travmasına bağlı kafatası, bacak kemik kırıkları ile birlikte kafaiçi kanama, beyin kanaması, beyin doku harabiyeti ve gelişen komplikasyonlar sonucu meydana gelmiş olduğunun tespit edildiği belirtildi.

Yılmaz Sazak

‘BANA DAİMA KISKANÇLIK YAPIYORDU’

Eskişehir 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın birinci duruşmasına tutuklu sanık Yılmaz Sazak, Zerin Kılınç’ın annesi Telli Özokçu, kız kardeşi Aysun Kılınç, abla Zeynep Altunluoğlu, babası Dede Kılınç ile taraf avukatları katıldı. İddianamenin okunmasının akabinde hakim karşısındaki birinci savunmasını yapan sanık Yılmaz Sazak, sevgilisini öldürdüğü tezlerini kabul etmedi. Zerin Kılınç ile evlilik planları yaptıklarını anlatan sanık Sazak, “Boşanmış ve çocuk sahibi bayan ve ben bunu bilerek münasebet kurdum. Bana daima kıskançlık yapıyordu. İkimizde de birbirimize ‘beni aldatıyorsun’ diye laflar söylerdik. Çok kıskançtı ve beni iş yerimde bile toplantıda da arar sorardı” dedi.

‘MESAJLARI GÖRÜNCE UTANIYORUM’

Mahkemede, sanık Sazak’ın olaydan evvel sevgilisi Zerin Kılınç’a attığı ve ortalarında ‘Can çekiştireceğim sana, sokakta, konutta, kafede nerede göreyim kaç benden. Ben bugün senin canını alacağım. Bak artık o aldatmanın cezasını çekeceksin. Sen haddini bilmeden ölmeyeceksin’ diyerek hakaret ile tehdit içeren iletileri okundu. Sazak, “Sürekli beni aradığı için toplantılar sırasında onu engelledim, o da bunun üzerine öteki toplumsal medyalar üzerinden beni aradı. Ben de onu her yerden engelledim. Artık ben o iletileri gördüğümde utanıyorum. O anda sonla yazdığım mesajlardı. Gerçekte ben bu türlü bir insan değilim. Ben kıskançlık yapacak olsam 6,5 yıldır birlikteyiz. Ortada ayrıldık, bu müddet zarfında kıskançlık yapardım. Zerin’in geçmişinde boşandığı bir eşi var, boşandıktan sonra öteki biriyle beraberliği vardı. Ben 35 yaşındayım, bu yaşa kadar yeterli bir insan olmaya çalıştım. Vereceğiniz karar da uygun insan olmamı değiştirmeyecek. Vereceğiniz karara da saygılıyım. Zerin’in uyuşturucu unsur kullandığını biliyordum. Olayın aydınlatılmasını isteyen en çok benim, insanları da anlıyorum, işlemediğin bir cürümden ötürü tutukluyum” diye konuştu.

DURUŞMA 5,5 SAAT SÜRDÜ, TUTUKLULUĞA DEVAM KARARI VERİLDİ

Eskişehir 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde sanık savunmasının akabinde şahitler dinlendi. Eskişehir adliyesinde 14.00’te başlayan duruşma 5,5 saat sürerken mahkeme heyeti, sanık Sazak’ın tutukluluk devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

‘PİŞKİN BİR SAVUNMASI VAR’

Duruşmanın akabinde Zerin Kılınç’ın aile avukatı Ahmet Seyhan, sanık Sazak’ın duruşmada çelişkili sözler verdiğini belirterek, “Mahkeme evresinde sanığın çelişkili tabirlerinden tek tek bahsettik. Konutun savaş alanı üzere olduğundan bahsettik. Maalesef sanığın hiçbir sebep sunamadan intihardan bahsetme durumu var. Pişkin bir savunması var. Hiçbir halde pişmanlık duygusu yok. Mahkemedeki beyanlarından bu çok net açıktı, bunları gördük. Direkt düşme açısından tutun da sanığın sözünden, soruşturma evresinden mahkeme etabına kadar verdiği sözlerinde bütün çelişkileri var. Sanığın şu basamakta tutukluluk halinin devamına karar verildi” dedi.

ANNE TELLİ ÖZOKUÇU: YAVRUMU HAYATTAN O KOPARDI

Zerin Kılınç’ın annesi Telli Özokuçu ise adalete güvendiğini belirterek, “Çeksin cezasını. Eminim ki o yaptı, yavrumu hayattan o kopardı. Çeksin cezasını. Böyleleri gezmesin, gün yüzü görmesin. Kelamın bittiği yer. 11 aydır ben gözyaşı döküyorum. Öbür analar ağlamasın” diye konuştu. Baba Dede Kılınç da adaletin yerine kesinlikle geleceğini söz ederek, “Güzel bir mahkeme oldu. Yargıçlar sağ olsun adaleti yerine getirmeye çalıştılar. İsterim ki müebbet alsın, hak ediyor. Bu resmen cinayet, verdiği tabirler çelişkili. Hiçbirisi birbirine uymuyor” dedi.

Davanın birinci duruşmasına kentteki bayan platformu üyeleri ile CHP Eskişehir milletvekili Jale Parıltı Süllü de katılarak aileye dayanak verdi.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir