1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Türkiye bu görüntüleri konuşmuştu! Dayak yiyen öğrenci teşekkür belgesi aldı

Türkiye bu görüntüleri konuşmuştu! Dayak yiyen öğrenci teşekkür belgesi aldı
0

Kentte, 14 Aralık 2021’de, Ortaköy ilçesi Şehit Salih Aksu Ortaokulu’nda okuyan 5’inci sınıf öğrencisi Talha Kocagöl, matematik öğretmeni Ali İstek Y. tarafından, kendisine küfrettiği teziyle sınıftan koridora çıkarılarak tekraren tokatlanıp, boğazı sıkılarak dövüldü. Güvenlik kameralarının görüntülediği şiddet olayı, basına da yansıdı. 10 gün iş göremez raporu alınan Talha Kocagöl’ün ailesi şikayette bulundu.

Ortaköy Asliye Ceza Mahkemesi tarafından yargılanan Ali İstek Y.’ye birinci olarak 10 ay mahpus cezası verilip, kararın açıklanması geri bırakıldı. Cumhuriyet Başsavcılığı ile ailenin avukatı Ali Oğuz Şahin, cezayı az bulup alt sondan uygulanmasına ve kararın açıklanmasının geri bırakılması kararına, üst mahkemede itirazda bulundu. Aksaray 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi, itirazı haklı bulup kararı bozdu. Yine yargılanan Ali İstek Y., bu defa 1 yıl 6 ay mahpus cezasına çarptırıldı. Ulusal Eğitim Bakanlığı da olayın akabinde idari soruşturma kapsamında, Ali İstek Y.’nin öğretmenlik mesleğine son verdi. Ali İstek Y., Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nde memur olarak misyona başladı.

ŞAHAN GÖKBAKAR’A TEŞEKKÜR

Talha Kocagöl, olayın akabinde oyuncu Şahan Gökbakar’ın takviyesiyle özel bir kolejde eğitimine devam etti. Bu yıl 6’ncı sınıfta eğitim gören Talha Kocagöl, bugün, karnesini ve teşekkür evrakını alarak, “Derslerim uygun ve okuyup avukat olacağım. Daha evvelki yaşadığım olayın tesirini büyük ölçüde attım. Eğitim hayatımda dayanağını sürdüren oyuncu Şahan Gökbakar’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Baba Duran Kocagöl de Talha’nın başarısıyla gurur duyduklarını belirterek, “Oğlumun, bugün teşekkür dokümanı alarak 6’ncı sınıftan 7’nci sınıfa geçmesi ailecek bizi gururlandırdı” dedi.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap