1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Tur teknesi sahibinden 23 gündür haber alınamıyordu! Son görüntüleri ortaya çıktı

Tur teknesi sahibinden 23 gündür haber alınamıyordu! Son görüntüleri ortaya çıktı
0

Urla ilçesi Özbek Mahallesi’nde tekneyle balık çeşitleri düzenleyerek geçimini sağlayan Ali Günaltın, 13 Mayıs’ta bisikletiyle gezmeye çıktıktan sonra kayboldu. Yakınları, akşam konuta dönmeyen Günaltın’a ulaşamayınca, jandarmaya kayıp müracaatında bulundu. Jandarma, Ali Günaltın’ın bulunması için çalışma başlattı. AFAD ve jandarma gruplarıyla mahallelinin katıldığı arama çalışmalarında iz sürme köpekleri de kullanıldı. Fakat arama faaliyetlerinden sonuç alınamadı.

Aramaların 10’uncu gününden itibaren arama kurtarma çalışmaları, Urla İlçe Jandarma Komutanlığı’nda vazifeli askerler ve Günaltın’ın yakınlarının iştirakiyle geniş bir alanda yürütülmeye başlandı. Urla genelindeki koylar, ormanlık alanlar ve dağlık yerler titizlikle aranırken; ailesi ise umutlu bekleyişini sürdürüyor.

SON MANZARASI ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan Ali Günaltın’ın son imajları ortaya çıktı. Konuttan çıktıktan sonra mahallede giderken bir meskenin güvenlik kamerasına yansıyan Ali Günaltın’ın bisikletiyle seyahat yaptığı görüldü.

1/11

2/11

3/11

4/11

5/11

6/11

7/11

8/11

9/11

10/11

11/11

Evli ve 2 çocuk annesi, personel emeklisi Yelda Özbay (52), “Kardeşim Ali’den 13 Mayıs’tan itibaren haber alamadık. Ailecek perişan olduk. Birtakım görgü şahitleri yolda bisiklet sürerken görmüş. En son Urla’nın Maksut mevkisinde görülmüş. Lakin sonrasında bir daha haber alamadık. Kardeşim makine mühendisi. Lakin mesleğini yapmak istemedi. Urla aşığı. Burada tekne tipi düzenliyordu. Etrafımızdakiler daima, ‘Teknesini görmeden bir gün nasıl dayanıyor’ diye daima sorarlardı. Herkesin yakından tanıdığı ve sevdiği bir kişiydi. Kendi halinde bir insandı. Mutlaka onu bulana kadar aramayı bırakmayacağım” dedi.

Urla merkezden başlayarak koyları dağlık ve ormanlık bölgeleri aradıklarını belirten Özbay, “Çeşmealtı’ndan Karaburun’a kadar her yeri 23 gündür denetim ediyoruz. Kardeşimin hayatından kaygı ediyorum. Diyelim ki bir sebepten bize kızıp, gitti lakin ne olursa olsun bize haber vermeden edemezdi. En azından yaşadığını söylerdi. Bizi bu kadar perişan etmezdi. Onu gören ya da yerini bilen olursa jandarmaya ulaşsınlar. Kardeşimin sağ ya da meyyit bulunmasını istiyorum” diye konuştu. (DHA)

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap