1. Anasayfa
  2. Gündem

Tüfekle oynarken arkadaşlarını vuran 17 yaşındaki şüpheli tutuklandı

Tüfekle oynarken arkadaşlarını vuran 17 yaşındaki şüpheli tutuklandı
0

Olay, 21 Mayıs’ta, saat 22.00 sıralarında Eğirdir ilçesi Doruklu köyünde meydana geldi. Köydeki mantar üretim tesisinde çalışan R.C.A., iş yeri sahibine ilişkin av tüfeğiyle oynamaya başladı. Bir müddet sonra tüfek ateş alırken, çıkan saçmaların isabet ettiği Emirhan Kahraman ile B.Y. (18) ve M.Ö. (16) yaralandı.

İhbarla olay yerine sıhhat ve jandarma grupları yönlendirildi. Sağlıkçıların müdahale ettiği yaralılar, ambulansla Eğirdir Kemik Eklem Hastalıkları Hastanesi’ne götürüldü. Emirhan Kahraman, tabiplerin tüm gayretine rağmen kurtarılamadı. Kahraman’ın cenazesi otopsi için Isparta’ya gönderilirken, B.Y. ve M.Ö.’nün sıhhat durumlarının düzgün olduğu bildirildi. Jandarma, R.C.A. ve olay yerinde bulunan T.Ö.’yü (17) gözaltına aldı. Süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen R.C.A. sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanırken, T.Ö. ise hür bırakıldı.

Emirhan Kahraman’ın cenazesi, Isparta’nın Aksu ilçesi Karağı köyünde toprağa verildi. R.C.A. ile ölen arkadaşı Kahraman’ın tıpkı binada altlı üstlü oturdukları öğrenildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir