1. Anasayfa
  2. Gündem

Timur Cihantimur cezaevinde intihar mı etti? İadesine kadar tutukluluk kararı çıktı: İntihar girişiminde bulunduğu iddia edildi

1 Mart'ta çarptığı Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan ve annesi ile önce Mısır'a daha sonra da ABD'ye kaçan 16 yaşındaki Timur Cihantimur ile ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. ABD'de tutuklanan Cihantimur'un intihar girişiminde bulunduğu iddia edildi.

Timur Cihantimur cezaevinde intihar mı etti? İadesine kadar tutukluluk kararı çıktı: İntihar girişiminde bulunduğu iddia edildi
0

1 Mart 2024’te yol kenarına çekilen arızalı aracı tamir etmeye çalışanların arasına otomobille dalan ve 1 kişinin ölümüne neden olan 16 yaşındaki Timur Cihantimur olayın ardından annesiyle birlikte önce Mısır’a daha sonra da ABD’ye kaçmıştı.

Eyüpsultan’da yaşanan feci olayda Oğuz Murat Aci hayatını kaybetmiş, 4 kişi de yaralanmıştı. Cihantimur, Türkiye’nin talebi üzerine ABD’de yakalanmış ve tutuklanmıştı. Davanın ikinci duruşması görüldü.

Basına yansıyan bilgilere göre Timur Cihantimur’un avukatı serbest bırakılma talebinde bulunurken savcı ‘Yeniden kaçabilirler’ diyerek karara itiraz etti. Savcı ayrıca Cihantimur’un babasının varlıklı olduğunu ve ABD’den de kaçmasına yardım edebileceğine dikkat çekti. Savcı ve avukatların sunduğu belgeleri incelemek istediğini kaydeden hakim, Cihantimur’un tutukluluğunun devamına karar verdi.

İNTİHAR GİRİŞİMİNDE Mİ BULUNDU?

Konu ile ilgili avukat ile görüştüğünü söyleyen gazeteci Rojda Altıntaş flaş bir iddiada bulundu. Oğuz Murat Aci’nin avukatı Hacı Orhan ile görüştüğünü aktaran Rojda Altıntaş, Timur Cihantimur’un cezaevinde intihar girişiminde bulunduğunu iddia etti.

Konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir