1. Anasayfa
  2. Gündem

Tekirdağ’da PKK elebaşının korumasının yakalandığı operasyonda yeni gelişme

Tekirdağ’da PKK elebaşının korumasının yakalandığı operasyonda yeni gelişme
0

PKK/KCK terör örgütünün aksiyon ve faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik sürdürülen çalışmalarda, PKK/KCK silahlı terör örgütü içerisinde bölücübaşı Abdullah Öcalan’ın talimatlarıyla alternatif meclis biçiminde oluşturulan ve terör örgütünün önderlik projesi formunda sahiplendiği “Halkların Demokratik Kongresi (HDK)” içerisinde faaliyet yürüttükleri tespit edilen şüphelilere yönelik gerçekleştirilen “Trakya HDK 2. Dalga” operasyonunda; Tekirdağ’da 11, Çanakkale’de 5, İstanbul’da 2, Edirne’de 1, Kırklareli’nde 1 olmak üzere toplamda 20 kuşkulu, yapılan eş vakitli operasyonla yakalanarak gözaltına alınmıştı.

KALKAN’IN MÜDAFAASI OKUL MÜŞAHİTLİĞİ YAPARKEN YAKALANDI

Ayrıca, PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren ve Tekirdağ’da geldiği belirlenen 4 örgüt mensubu da yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan örgüt mensuplarından birinin PKK/KCK silahlı terör örgütünün üst seviye yöneticilerinden olan Duran Kalkan’ın korumalığını yaptığı, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise Tekirdağ Ebru Naim Fen Lisesinde Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin okul müşahitliğini yaptığı tespit edilmişti.

Yakalanarak gözaltına alınan toplam 24 kuşkulu, Terörle Çaba Şube Müdürlüğünde süreçleri tamamlandıktan sonra ağır güvenlik tedbirleri altında adliyeye sevk edildi.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir