1. Ana Sayfa
  2. Gündem

TBMM’de milletvekili kayıt işlemleri devam etti

TBMM’de milletvekili kayıt işlemleri devam etti
0

Yeni seçilen milletvekillerinin Meclis Onur Holü’nde kayıt süreçleri bugün de devam etti. Bugün mazbatasını alan AK Parti’den DSP Genel Lideri İstanbul Milletvekili Lider Aksakal, Mardin Milletvekili Muhammet Adak, Konya Milletvekili Meryem Göka, Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün, Niğde Milletvekili Cevahir Uzkurt, Diyarbakır Milletvekili Mehmet Sait Yaz, Adıyaman Milletvekili Resul Kurt, CHP’den Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez, İzmir Milletvekili Yüksel Taşkın, Bursa Milletvekili Cemalettin Kani Torun, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, MHP’den Bursa Milletvekili Fevzi Zırhlıoğlu, İstanbul Milletvekili Fethi Yıldız, DÜZGÜN Parti Adana Milletvekili Ayyüce Türkeş, Yeşil Sol Parti’den İzmir Milletvekili İbrahim Akın, Siirt Milletvekili Tuncer Bakırhan, Muş Milletvekilleri Sezai Temelli, Sümeyye Boz kayıt süreçlerini tamamladı. Ayrıyeten, AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik mazbatasını göndererek kaydını yaptırdı.

AKSAKAL: TÜRK MİLLETİNİN İRADESİ SANDIĞA YANSIDI

DSP Genel Lideri Başkan Aksakal, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Cumhuriyet’in 100’üncü yılında, Cumhuriyet Meclisinde, Gazi Mecliste vazife alma bahtını elde ettiğini söyleyerek, “Bu büyük bir memnunluk ve onur benim için. Cumhurbaşkanlığı seçimi sonuçları beklenen bir sonuçtu. Siyaset esasen ekonomik siyasetlerin tartışılarak yürütülmesi gereken bir tabanı ararken maalesef bu seçim periyodunda global emperyalizmin ülkemiz üzerinde planladığı hadiselerin bir uygulama alanı haline getirildi. Bu tartışılır oldu. Doğal Türk milleti 10 bin yıllık geçmişi olan kadir bir millet bu topraklar üzerinde. Ülkesinin vatanıyla, milletiyle, parçalanamaz bütünlüğü konusunda hassasiyetini bir sefer daha gösterdi. Bu ülkenin terör örgütlerine teslim edilemeyeceğini, milletlerarası global sistemin mandası haline gelemeyeceğini bu seçimde göstermiş oldu. Bence Türk milletinin iradesi sandığa yansıdı” dedi.

MHP’Lİ YILDIZ: TÜRK MİLLETİ KAZANMIŞTIR

MHP Genel Lider Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız ise sulh ve sükun içerisinde çok hoş bir seçim geçirdiklerini belirterek, “Kayda bedel bir olay olmadı. Dün demokrasi bayramıydı. Bu işin kaybedeni yoktur bana nazaran. Türk milleti kazanmıştır. İnşallah 10 ay sonra da mahalli seçimlerde Cumhur İttifakı bu muvaffakiyetini devam ettirecektir” diye konuştu.

CHP’Lİ GÜRER: EŞİT OLMAYAN ŞARTLAR

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer de “Eşit olmayan koşullarda bir seçim sürecini tamamladık. Tekrar Mecliste vazifemizi sürdüreceğiz. Mecliste bulunduğumuz mühlet içerisinde personel, çiftçi, engelli, emekli, esnaf her bölümün sıkıntılarını gündeme getiriyordum, bundan sonra da ona devam edeceğiz” dedi.

İYİ PARTİLİ TÜRKEŞ: HOŞ BİR SEÇİM PERİYODU GEÇİRDİK

İYİ Parti Adana Milletvekili Alparslan Türkeş’ın kızı Ayyüce Türkeş de “Hepimiz için güzel olsun. Türkiye için güzel olsun. Pek hoş bir seçim periyodu geçirdik. Şahsım ismine çok duygusal, maneviyatı çok yüksek bir seçim çalışması ve seçim kampanyası geçirdim. O yüzden Adana halkına da buradan çok teşekkür ediyorum. İnşallah Mecliste başta Adana için daha sonra da Türkiye için çok hoş çalışmalar yapacağız” sözlerini kullandı. 

Yazar Hakkında

Yorum Yap