1. Anasayfa
  2. Gündem

TBMM’de 28’inci dönem milletvekilleri kayıtlarını yaptırıyor

TBMM’de 28’inci dönem milletvekilleri kayıtlarını yaptırıyor
0

AK Parti Giresun Milletvekili Nazım Elmas, CHP Tekirdağ Milletvekilleri Faik Öztrak ve İlhami Özcan Aygün, CHP Kırklareli Milletvekili Fahri Özkan, CHP Bolu Milletvekili Türker Ateş, MHP Nevşehir Milletvekili Filiz Kılıç, MHP Samsun Milletvekili İlyas Topsakal, MHP Çorum Milletvekili Vahit Kayrıcı, MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül ve GÜZEL Parti Edirne Milletvekili Mehmet Akalın, TBMM’ye gelerek milletvekili kayıt süreçlerini tamamladı.

CHP’Lİ ÖZTRAK: KILIÇDAROĞLU CUMHURBAŞKANIMIZ OLACAK

İşlemleri tamamladıktan sonra basın mensuplarına açıklama yapan CHP’li Öztrak, “Yeni bir periyoda başlıyoruz. Bütün yeni milletvekili arkadaşlarımıza, bu devirde vazife yapacak evvelki periyot milletvekili arkadaşlarımıza güzel uğurlu olsun, diliyoruz. 2’nci cinste cumhurbaşkanı adayımız, partimizin genel lideri Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye’nin 13’üncü cumhurbaşkanı olacak. Buna yürekten inanıyorum. Zira liyakat kazanacak, doğruluk kazanacak, nezaket kazanacak. Kemal Kılıçdaroğlu bu ülkenin 13’üncü cumhurbaşkanı olacak” dedi.

CHP Kırklareli Milletvekili Fahri Özkan ise, “Bu periyoda eğitimsel manada, mesleksel eğitimle ilgili katkı sağlamak istiyorum. Bizim memleketimizde fabrikalar çok fazla, organize çok fazla. Mesleksel eğitime gereksinim var. Onunla ilgili çalışma yapacağım” diye konuştu.

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün de, “Yeni devir hepimize güzel olsun. Pazar günü çok kıymetli bir seçim var. 13’üncü cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu sandıktan çıkaracağız. Ülkeye huzur gelecek, refah gelecek, çiftçinin yüzü gülecek. Endüstrinin, işçinin kısaca tüm Türkiye’nin yüzü gülecek” sözlerini kullandı.

AK PARTİ’Lİ ELMAS: CUMHURBAŞKANIMIZ TEKRAR SEÇİLECEK

AK Parti Giresun Milletvekili Nazım Elmas da, “Seçimlerin memleketimize ve milletimize güzel olmasını diliyorum. 2’nci tıp seçimlerinde cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar cumhurbaşkanı olma noktasındaki milletin teveccühü var. İnşallah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar cumhurbaşkanı olarak görüp artık tahminen gereksiz yere kaybettiğimiz 15 günden sonra yeni bir Türkiye Yüzyılı’nda, milletvekilleriyle, cumhurbaşkanımızla ve bütün siyasi takımlarla Türkiye’mizin gelecek yüzyılına birlikte yürümeyi dilek etmekteyim” dedi.

MHP’Lİ TOPSAKAL: YÜKSEK BİR OY ORANINA ULAŞACAK

MHP Samsun Milletvekili İlyas Topsakal da, “Çok hoş bir kampanya yürüttük. Cumhurbaşkanımız da inşallah 28 Mayıs’ta çok yüksek bir oy oranına ulaşacak. Ben televizyon programlarında daima yüzde 55’e 45 söylemiştim. Daha da yüksek bir oranla, çok büyük bir teveccühle cumhurbaşkanı olacak. Cumhur İttifakı Türk milleti ismine, Türk çocuklarını ve gençlerini geleceğe hazırlayacak. Ve Türkiye emin olun o muhasır medeniyetin en üst mesabesine çıkacaktır. Atatürk bunu vasiyet etmiştir. Bu jenerasyon bunu yapacak. Cumhur İttifakı da bunu yapacak” diye konuştu.

MHP Nevşehir Milletvekili Filiz Kılıç ise Nevşehir’in birinci bayan milletvekili olduğunu belirterek, “Nevşehir vilayet olduğundan beri birinci sefer bir bayan vekil çıkardı. Bunun haklı gururunu ve memnunluğunu yaşıyoruz. Şu anda kızım Ayşe Begüm ve eşim Mehmet Kılıç ile birlikte 28’inci periyot milletvekili olarak kaydımızı yaptırdık. Rozetimizi taktık. Çok memnunuz ve gururluyuz” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir