1. Ana Sayfa
  2. Gündem

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Anıtkabir’i ziyaret etti

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Anıtkabir’i ziyaret etti
0

TBMM’nin 7 Haziran’da yapılan seçimle 30’uncu lideri seçilen AK Parti İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, TBMM Başkanlık Divanı üyeleriyle birlikte Aslanlı Yol’dan yürüyerek, Anıtkabir’e geldi.

Kurtulmuş’un, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakmasının akabinde hürmet duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Beraberindeki heyetle birlikte Misak-ı Ulusal Kulesi’ne geçen Kurtulmuş, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayarak, şunları yazdı:

“Milli Uğraş’ın Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin birinci lideri, Cumhuriyetimizin kurucusu Aziz Atatürk; Cumhuriyetimizin 100’ncü yılını idrak ettiğimiz bu süreçte Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 28’inci Devir Lideri ve Başkanlık Divanı olarak huzurunuzdayız. Kurucu Meclis’imizin ruhunu oluşturan bağımsız Türkiye ideali ve emperyalizmle gayret azmi temel şiarlarımızdandır. Yetkisini ulusal iradeden almayan hiçbir güce boyun eğmeme kararlılığımızı bir sefer daha beyan ediyoruz. Cumhuriyetimizin 2’nci asrının her alanda kelamı güçlü, gücü etkili bir Türkiye’nin yüzyılı olabilmesi için var gücümüzle çalışacağımızı teyit ediyoruz. Milletimizin ebediyen payidar olması ve devletimizin ilanihaye bekası temel düsturumuzdur. Milletimizin huzur ve refah içerisinde yaşamasını temin etmek için üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmek azim ve kararlılığındayız. Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak demokrasi, ulusal irade ve hukukun üstünlüğü asli unsurlarımızdır. İstiklalimizi tehdit edecek her türlü teşebbüsün karşısında duracak, ulusal birlik ve beraberlik şuuruyla ülkemizin topyekun kalkınması yolunda sadakatle yürüyeceğiz. Sizin şahsınızda yıkıntılar içinden doğrularak diriliş gayretini veren silah arkadaşlarınızı, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla yad ediyoruz. Ruhunuz şad olsun.”

1/9

2/9

3/9

4/9

5/9

6/9

7/9

8/9

9/9

Yazar Hakkında

Yorum Yap