1. Anasayfa
  2. Gündem

Tasarladığı etiketler yüzünden gözaltına alınan Mahir Akkoyun: Rahatsız etmeye devam edeceğim

Bir anda sosyal medyada yayılan stickerleri hazırladığını belirten Mahir Akkoyun, sabah saatlerinde gözaltına alındığını açıkladı. Öğleden sonra çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılan Akkoyun, "Yoksulluğu, sefaleti gündeme getirmemden çok rahatsız oldular. Rahatsız etmeye de devam edeceğim" ifadelerini kullandı.

Tasarladığı etiketler yüzünden gözaltına alınan Mahir Akkoyun: Rahatsız etmeye devam edeceğim
0

Twitter’da bir anda gündeme oturan “Pahalı mı geldi? Erdoğan yüzünden” etiketleri nedeniyle sabah saatlerinde gözaltına alınan Mahir Akkoyun serbest bırakıldı.

Bazı market ve mağazalardaki ürünlere yapıştırılan “Pahalı mı geldi? Erdoğan sayesinde” stickerleri sosyal medyada gündem olmuştu. Bu stickerleri tasarlayan görsel iletişim tasarımcısı Mahir Akkoyun sabah saatlerinde gözaltına alındığını duyurmuştu.

“Gençlik Devirecek” hareketi isimli bir grup Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin fotoğraflarının olduğu çıkartmalar hazırlayarak market ve mağazalardaki ürünlere yapıştırdı. Etiketlerin üzerinde “Bu ürün pahalı mı geldi? Erdoğan sayesinde” ve “Bu ürün bizim yüzümüzden pahalı” ifadeleri kullanılmıştı.

Bir anda sosyal medyada yayılan stickerleri hazırladığını belirten Mahir Akkoyun, sabah saatlerinde gözaltına alındığını açıkladı.

“SÖYLEDİKLERİMDEN ÇOK RAHATSIZ OLDULAR”

Emniyetteki ifadesinden sonra İzmir Bayraklı Adliyesine götürülerek Cumhuriyet Savcısına ifade veren Akkoyun, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı. Sulh Ceza Hakimliği, ifadeyi alan savcının adli kontrol şartıyla serbest bırakılması talebini reddetti.

Serbest bırakılmasının ardından açıklama yapan Akkoyun, “1 gün öncesinde ancak binleri aşan şeyin bugün milyonlarca insanın dilinde olması benim için çok mutluluk verici. Bu söylediklerimden çok rahatsız oldular. Yoksulluğu, sefaleti gündeme getirmemden çok rahatsız oldular. Rahatsız etmeye de devam edeceğim” dedi.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir