1. Anasayfa
  2. Gündem

Tanju Özcan, Muharrem İnce ile olan görüşmesini anlattı: İkna edemedik

Tanju Özcan, Muharrem İnce ile olan görüşmesini anlattı: İkna edemedik
0

Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, geçtiğimiz gün İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ender Ataman ile birlikte Ankara’ya Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce ile görüşmeye gittiğini açıkladı. Görüşmenin ayrıntılarını aktaran Özcan, İnce ile saatlerce görüştüklerini lakin rastgele bir sonuç alamadıklarını tabir etti.

“İkna etmek için çok uğraştık”

CHP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisi doğrultusunda Muharrem İnce ile görüşmeye gittiklerini açıklayan Lider Özcan, “Ben çarşamba günü Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisi doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Az Ataman kardeşimle birlikte Ankara’ya gittim. Bir ön görüşme için, genel merkezin, genel liderin bilgisi doğrultusunda. Nedir bizim Az Beyefendi ile ortak özelliğimiz? Biz Muharrem İnce ile geçmişte en yakın yol yürüyen arkadaşlarıydık. Bu sebeple gittik. Sayın Muharrem İnce ile saatlerce konuştuk. Meskeninde de konuştuk, partisinde de konuştuk. Saatlerce konuştuk. İkna etmek için çok uğraştık. Muharrem İnce belirli bahislere kızgın. Sıhhat sorunları de var ancak bunların hiçbiri münasebet olamaz. ‘Türkiye’nin geleceği için lütfen bu dayanağı açıklayın’ dedik. Fakat şu ana kadar olumlu bir karşılık alamadık. Alamayacağız üzere de görünüyor” dedi.

“Yapılan bu montajlarla ilgili bizim de ne kadar üzüldüğümüzü anlattık”

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce’nin kızgınlıkları olduğunu söz eden Lider Özcan, “Kendine nazaran kırgınlıkları, kızgınlıkları var. Ha Zeydan Beyefendi konusuna gelince, Zeydan Beyefendi Adana Büyükşehir Belediye Liderimiz. Biz oradayken Büyükçekmece belediye lideriyle birlikte geldiler fakat biz onlarla gitmiş değiliz. Onlar genel liderin bilgisi dahilinde geldi, gelmedi bilmiyorum fakat biz tamam, ben genel liderin bilgisi doğrultusunda bu ziyareti gerçekleştirdik. Kendisine de söyledik zati. Eskilerden konuştuk. Mevcut durumdan konuştuk. Yapılan yanlışlardan konuştuk. Kendisine yapılan bu montajlarla ilgili bizim de ne kadar üzüldüğümüzü anlattık. O da kimi yaşadıklarını bizimle paylaştı. Ancak dedik ki, yani şahsî hislerimizi, kanılarımızı bir tarafa bırakma vakti. Yani yarın bir gün Erdoğan bir o yüzde bir oyla kazanırsa beşerler sorumlu aramaya başlayacaklar. Lütfen dedik, ‘Sayın İnce, tarihin size verdiği vazifesi yerine getirin’ dedik. Kendisi de gerekli değerlendirmeleri yapacağını arkadaşlarıyla birlikte yapacağını söyledi fakat şu ana kadar olumlu bir dönüş maalesef olmadı” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir