1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Takside cinsel istismar! ’19 yaş’ savunması pes dedirtti

Takside cinsel istismar! ’19 yaş’ savunması pes dedirtti
0

Evli ve 2 çocuk babası Umut Can Baht, 28 Mart’ta taksisine binen lise öğrencisi D.A.’ya argümana nazaran cinsel istismarda bulundu. Bunun üzerine aile, taksi sürücüsünden şikayetçi oldu. 7 Nisan’da polis tarafından gözaltına alınan Mukadderat, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olayla ilgili hazırlanan iddianamenin akabinde ‘çocuğun cinsel istismarı’ cürmünden 16 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açılan Umut Can Kader’in yargılanmasına İzmir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Tutuklu sanık Umut Can Baht, “Olay günü taksime bindi. Sıkıntı durumda olduğunu söyledi. Yaşını sorduğumda 19 dedi. Sonrasında sandviç yedik. Gidecek bir yerinin olmadığını söyledi. Boş arsa üzere bir yerde durup alkol aldık. Sonrasında yakınlaştık. Olayların buraya geleceği aşikardı fakat yaşı konusunda bana bir şey söylemedi. Bana oturduğu yeri daha evvelden söylemişti. Sonra oraya gittik. Bir meskenin kapısında bıraktım ve birkaç dakikaya döneceğimi söyleyip, gittim” dedi.

‘YAZIŞMALARI SUNACAĞIM’

Duruşmada kelam alan D.A.’nın babası A.A. ise olayın Umut Can Baht’ın anlattığı üzere olmadığını söyledi. A.A, “Sanık ve kızım internet sitesinden tanışmışlar. Olay günü kızım konuttan sanık ile buluşmak için çıktı. Yazışmalarda bunlar mevcuttur. Bunlar kızımın telefonunda vardır. Yazışmaları karakola da sundum. Mahkemeye de sunacağım” tabirlerini kullandı.

Savunmaların akabinde orta kararını açıklayan heyet, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, evraktaki eksikliklerin giderilmesine hükmedip, duruşmayı erteledi.

 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap